Китай інвестував понад $6,1 млрд у великі обчислювальні центри
Китай інвестував понад $6,1 млрд у великі обчислювальні центри

Китай інвестував понад $6,1 млрд у великі обчислювальні центри

До кінця червня 2024 року Китай безпосередньо інвестував понад ¥43,5 млрд (близько $6,1 млрд) в будівництво восьми обчислювальних центрів, які є частиною мегапроекту з обробки даних під назвою "Східні дані, західні обчислення", повідомив офіційний представник Державного управління даних КНР Лю Лехун.
Відповідну заяву поширила Інформаційна агенція Сіньхуа.

Виступаючи на Китайському міжнародному ЕКСПО індустрії великих даних у місті Гуйян (провінція Гуйчжоу, Південно-Західний Китай), він зазначив, що загальний обсяг інвестицій у будівництво таких центрів перевищив ¥200 млрд, а кількість серверних стійок для центрів обробки даних перевищила 1,95 млн.

Будучи ключовим елементом цифрової інфраструктури Китаю, проект спрямований на розвиток потенціалу внутрішніх регіонів у галузі зберігання та обробки даних, які передаються з економічно розвинених східних районів.

У рамках проекту, що стартував 2022 року, повним ходом просувається будівництво восьми національних обчислювальних центрів. Крім того, під час його реалізації влада країни також планує створити 10 національних кластерів центрів обробки даних.

Відзначивши стійкий прогрес у реалізації проекту, Лю Лехун підкреслив, що затримка в мережі між східними та західними центрами у сфері обробки даних загалом відповідає вимогам 20 мілісекунд (мс), тоді як показник ефективності енергоспоживання у нових центрах обробки даних знизився до 1 04.

Попит на обчислювальні потужності на сході задовольняється на заході, і вже почали проявлятись ефекти від агрегації обчислювальних потужностей, додав він.

Оскільки обчислювальні потужності є продуктивними силами нової якості в епоху цифрової економіки, Лю Лехун зазначив, що протягом наступних двох-трьох років Китай стимулюватиме міста до експериментального використання різних технічних шляхів з метою пошуку найкращого рішення для створення національної інфраструктури даних.

Китайська влада має намір до кінця 2025 року створити попередню комплексну систему інфраструктури обчислювальних потужностей.

Джерело матеріала
loader
loader