Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в липні 2024 року
Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в липні 2024 року

Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в липні 2024 року

Кого, як часто та з яких країн кликали в марафон іномовлення.

З початку липня 2023 року «Детектор медіа» збирає інформацію про людей в ефірі телемарафону «FreeДом», який транслюється на однойменному каналі іномовлення на супутнику й онлайн (липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, жовтень, грудень 2023 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2024 року). Цей марафон почався в березні 2022-го та розрахований на російськомовну аудиторію поза Україною, передусім у Росії. Щодня в рубриці «Іномовлення» з’являються підсумки ефіру попереднього дня.

Марафон «FreeДом» у липні провів 646 розмов із гостями, практично таку ж кількість як і в червні — 650. Унікальних гостей запрошували 210. Тобто в середньому кожен гість «FreeДом» з’являється в марафоні тричі за місяць.

У липні кількість жінок становила 10,2% від загальної кількості гостей. Унікальних спікерок за цілий липень було всього 25. Тобто їхня кількість впала нижче за кількість днів у місяці. Статистично ви можете дев’ять разів ввімкнути «FreeДом» у різний час доби й жодного разу не побачити в ефірі жінку.

На перше місце серед гостей у липні вийшов воєнний експерт Дмитро Снєгирьов, який вмикався до ефіру іномовлення 17 разів за місяць. У червні він був на третьому місці з 13 появами. Другим найпопулярнішим гостем липня був політичний коментатор Володимир Фесенко, якого кликали 15 разів. У червні він теж з’являвся рідше — 11 разів. Подібні зміни сталися і з наступними гостями у списку: прізвища трохи перетасувалися, але без драматичних рухів.

За винятком Миколи Маломужа, колишнього керівника Служби зовнішньої розвідки, якого у червні кликали на ефір чотири рази. А у липні раптом — чотирнадцять.

У липні «FreeДом» досягнув нової політичної вершини: в ефір запросили 21 політика — й усі вони були від «Слуги народу» чи Офісу президента. За цілий місяць українське іномовлення не дало слово жодному іншому представникові політичного спектра України. Буквально нікому, крім влади.

В особистому заліку серед політиків на першому місці був Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, якому тут давали слово дев’ять разів. На другому місці, з чотирма появами, був Олександр Мережко, керівник зовнішньополітичного комітету парламенту.

Росіян у липні запрошували 74 рази, тобто 11,4% від загальної кількості гостей. Дещо більше, ніж у червні (9,5%), але значно менше, ніж було на «FreeДом» раніше.

Найпопулярнішою росіянкою виявилася політична коментаторка Ольга Курносова, з якою спілкувалися 12 разів. Усі інші «хороші російські» улюбленці марафону в липні теж вмикалися, просто рідше, ніж раніше. Наприклад, у липні 2023 року Ігоря Яковенка показували глядачам 11 разів, а цього разу — лише п’ять. І тоді, і зараз він був другим найпопулярнішим представником країни-агресорки на українському іномовленні.

Усі інші країни, крім України та Росії, були представлені в ефірі 9% гостей. Найбільше людей цього разу було з Білорусі — 14. Дев’ять людей номінально представляли Британію та сім — Грузію.

З України було 79,5% усіх спікерів.

Найчастіше в липні говорили про міжнародну політику — 46,6% часу. Це на три з половиною відсоткових пункти більше, ніж було в червні. Кількість розмов про воєнні дії не змінилася — 26,1%. На два відсоткових пункти менше стало обговорень суспільства — 14,3%. Про економіку йшлося у 12,8% випадків. Про гуманітарну ситуацію іноземцям розповідали у 3,2% коментарів.

Гуманітарна ситуація — єдина тема на «FreeДом», яку коментують винятково українці. У питаннях війни вони тримають абсолютну більшість — 96,4% розмов. А от суспільство, здебільшого російське, обговорюють на 60,2% росіяни.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader