"Зелений розвиток" у галузі енергетики в Китаї став двигуном глобальної енергетичної трансформації, йдеться у Білій книзі, опублікованій прес-канцелярією Держради КНР.
Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.
Згідно з Білою книгою, яка називається "Енергетична трансформація в Китаї", з 2013 року на частку Китаю припадає понад 40% середньорічного приросту світових нових встановлених потужностей у галузі відновлюваних джерел енергії. Минулого року на частку країни припало більше половини нових глобальних генеруючих потужностей у цій сфері.
У доповіді Міжнародного енергетичного агентства було зазначено, що Китай є лідером у світовому секторі відновлюваних джерел енергії та основною рушійною силою швидкого розширення світових потужностей у галузі відновлюваних джерел енергії.
З 2014 по 2023 рік частка невикопних джерел у світовому споживанні енергії зросла з 13,6% до 18,5%, при цьому на частку Китаю припадало 45,2% кількості збільшення споживання подібних джерел у всьому світі, йдеться в Білій книзі.
Згідно зі звітом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, за останнє десятиліття середня вартість вироблення електроенергії за кіловат-годину за рахунок вітроенергетики та фотоелектричної енергії знизилася більш ніж на 60% та на 80% відповідно, що значною мірою обумовлено внеском Китаю.
Розширення зовнішньої відкритості Китаю створило нові можливості для поглиблення міжнародного співробітництва у сфері екологічно чистої енергетики, йдеться у Білій книзі. Обмеження на іноземні інвестиції було знято у всіх галузях енергетики, крім атомних електростанцій.
Транснаціональні корпорації, такі як GE, BP та Siemens, стабільно розширюють свої інвестиції в енергетичний сектор Китаю. По всій країні реалізується безліч зарубіжних проектів, у тому числі проект EDF у галузі морської вітроенергетики, проект Tesla з виробництва електромобілів у Шанхаї та проект LG Energy Solution з виробництва акумуляторних батарей у Нанкіні (провінція Цзянсу, Східний Китай).