Відеоплатформа YouTube заблокувала каналу Tenet Media і чотирьох каналів, якими керує власниця компанії Лорен Чен, після того як міністерство юстиції США висунуло звинувачення у співпраці компанії із підсанкційною російською російської державною медіамережею RT у поширенні кремлівської пропаганди. Про це повідомив Reuters.
Міністерство юстиції в середу висунуло звинувачення у відмиванні грошей двом співробітникам російської державної медіамережі RT за те, що чиновники назвали схемою найму американської компанії для виробництва онлайн-контенту для впливу на президентські вибори 2024 року.
Представники Міністерства юстиції заявили, що двоє співробітників використовували підставні компанії та осіб, які заплатити 10 мільйонів доларів неназваній компанії із штату Теннессі за створення онлайн-відео, спрямованих на посилення політичного розколу в Сполучених Штатах.
Хоча компанію не названо в обвинувальному акті, деталі, представлені в судових документах, вказують на компанію Tenet Media, яка опублікувала майже 2 тис. відео на ютубі менш ніж за рік.
Співробітники російського RT, яким США висунули звинувачення, Костянтин Калашников і Олена Афанасьєва, нібито працювали з Tenet Media над створенням сотень відеороликів, які підтримують цілі Росії. Їх звинувачують у змові з метою порушення закону про реєстрацію іноземних агентів і змові з метою відмивання грошей.
Видаючи себе за сторонніх відеомонтажерів, вони нібито брали безпосередню участь у діяльності Tenet Media. Калашников, наприклад, «відстежував внутрішні комунікації й редагував контент», опублікований компанією, стверджується в обвинувальному висновку.
Афанасьєва, яка, як стверджується, використовувала фейкові імена «Олена Шудра» і «Вікторія Песті» під час роботи з Tenet Media, «редагувала, розміщувала і керувала публікаціями» Tenet Media, а також «здійснювала щоденне керівництво» співробітниками компанії.
Робота Афанасьєвої з Tenet Media, як стверджується, містила інструктаж компанії щодо розміщення проросійських точок зору, таких як просування теорії змови про те, що Україна і США несуть відповідальність за березневий теракт у музичному закладі в Москві.
- Читайте також: RT, ймовірно, платило американським праворадикальним інфлюенсерам за поширення російської дезінформації,— Мін'юст США
В обвинувальному висновку стверджується, що засновники знали, що працюють з громадянами Росії, і не зареєструвалися в Генеральній прокуратурі США «як іноземний агент, як того вимагає закон».
Нагадаємо, 4 вересня міністерство фінансів США ввело санкції проти медіагрупи «Россия сегодня» та її дочірніх компаній: «РИА Новости», RT, Ruptly і Sputnik, а також проти хакерського угруповання RaHDit. Санкції запроваджено через втручання цих структур Кремля у президентські вибори 2024 року.
Фото: YouTube / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.