The Washington Post: Кремлівські документи розкрили масштабну кампанію з підриву підтримки України в США
The Washington Post: Кремлівські документи розкрили масштабну кампанію з підриву підтримки України в США

The Washington Post: Кремлівські документи розкрили масштабну кампанію з підриву підтримки України в США

За даними внутрішніх кремлівських документів, отриманих європейською розвідувальною службою та розглянутих The Washington Post, Москва активізувала пропагандистську кампанію, спрямовану на підрив американської підтримки України.

Основні моменти:

- Кремлівські політтехнологи та тролі створили тисячі фейкових новин, постів і коментарів у соціальних мережах.
- Кампанія спрямована на просування американського ізоляціонізму, розпалювання страхів щодо безпеки кордонів США та посилення економічної й расової напруженості.
- Документи датовані травнем 2022 року - серпнем 2023 року і були надані The Washington Post для розкриття масштабів і методів кремлівських пропагандистських операцій.

Згідно з документами, коли президент Байден запропонував додаткові 24 мільярди доларів фінансування для України в серпні, московські спіндоктори були готові підірвати громадську підтримку цього законопроекту.

Один із політтехнологів дав вказівку співробітнику ферми тролів написати коментар від імені вигаданого жителя передмістя великого міста, який не підтримує військову допомогу США Україні і вважає, що гроші слід витрачати на захист кордонів Америки, а не України.

Кампанія намагалася зобразити президента України Володимира Зеленського корумпованим, підкреслювала кількість мігрантів, що перетинають кордон США і Мексики, закликала фінансувати безпеку кордонів замість допомоги Україні, та описувала "білих американців" як головних постраждалих від іноземної допомоги.

Документи містять метадані, які показують, що вони були написані членами команди, що працює на Іллю Гамбашидзе, голову московської PR-фірми Social Design Agency. США наклали санкції на Гамбашидзе минулого місяця за його участь у "постійній кампанії зловмисного іноземного впливу" за вказівкою Кремля.

Кампанія є частиною все більш складної стратегії, яка ґрунтується на майже 10-річних зусиллях Кремля з підтримки голосів популістських антиістеблішментських політиків, що виступають проти глобальної ролі США.

Експерти та колишні американські чиновники зазначають, що вплив російської програми за останнє десятиліття видно в дебатах Конгресу США щодо допомоги Україні. Крайнє праве крило Республіканської партії фактично блокує прийняття будь-якої подальшої допомоги Україні з серпня.

Представник Майкл Р. Тернер (республіканець від штату Огайо), який очолює Постійний комітет з розвідки Палати представників, заявив у неділю, що "абсолютно правдиво", що деякі республіканські члени Конгресу повторюють російську пропаганду про вторгнення в Україну.

Кремль звернувся до підриву американської підтримки України у січні 2023 року. Сергій Кирієнко, перший заступник глави адміністрації Кремля, залучив команду політтехнологів, які вже працювали над кампаніями з ослаблення підтримки Києва в Європі, і попросив їх розширити свої зусилля.

Московським спіндокторам було доручено створювати медіаконтент для американців, який би просував звинувачення в корупції, пов'язані з українським керівництвом, включаючи "продаж і крадіжку зброї", переданої Україні.

Стратегам було сказано культивувати середовище, в якому "американці не готові жертвувати своїм благополуччям заради конфлікту в Україні", а також представляти все більш тісні відносини Росії з Китаєм як нову загрозу, "створену власними діями США".

Коли конгресмен Метт Гейтц (республіканець від штату Флорида), провідний противник допомоги Україні, попередив про "небезпечний двопартійний консенсус, який веде нас до війни з Росією" і розкритикував початковий пакет допомоги Києву в розмірі 40 мільярдів доларів у 2022 році, росіяни виділили це як приклад повідомлення, яке слід посилити.

Соціальні медіа пости та коментарі мали створюватися, а також відео на YouTube, які б розпалювали расові та соціальні розбіжності в США та посилювали теми "загальної бідності, рекордної інфляції, зупинки економічного зростання... ризику втрати роботи для білих американців, привілеїв для кольорових та дегенератів та інвалідів", згідно з пропозицією, метадані якої показують, що вона була написана членом команди Гамбашидзе.

Пости мали просувати страхи, що надмірні витрати на зовнішню політику були "на шкоду захисту інтересів білих людей у США" та ідею, що "Америка програє, незважаючи на зусилля Байдена, що нас втягнуть у війну, і наші хлопці загинуть в Україні".

Стратеги написали численні рекомендації для статей або постів у соціальних мережах. Один з них намагався порівняти рівень бездомності в Америці з Росією і стверджував, що США починають все більше нагадувати "країну третього світу".

Коли адміністрація Байдена готувалася навесні цього року знову спробувати провести через Конгрес додаткове фінансування для України, сайти, пов'язані Microsoft та іншими дослідниками соціальних мереж з кремлівською кампанією, запустили нові спроби поширити оманливий контент про імміграцію та кордон з Мексикою.

Експерти зазначають, що вплив російської програми за останнє десятиліття видно в дебатах Конгресу США щодо допомоги Україні. "Ви б ніколи раніше не почули... політиків у США, які кажуть, що Україна недостатньо значуща, і ми не будемо підтримувати НАТО", - сказав Клінт Воттс, керівник Центру аналізу загроз Microsoft.

Теги за темою
Джо Байден Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader