Кабмін змінив правила оренди житла для військових: що потрібно знати
Кабмін змінив правила оренди житла для військових: що потрібно знати

Кабмін змінив правила оренди житла для військових: що потрібно знати

Уряд звільнив військових від потреби звертатися до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, аби отримати від держави компенсацію на піднайом житла. Також їм більше не буде потрібно подавати копію довідки про реєстрацію місця проживання.

Як повідомили в уряді, Кабінет міністрів вже підтримав відповідні зміни до порядку подання рапорту на виплату такої компенсації. Втім відповідні документи все ще потрібні, але їх збиратимуть командири військових частин або керівники підрозділів, органів, закладів чи установ, уповноважених приймати рішення щодо виплати компенсації.

Також зміни врегульовують питання виплати грошової компенсації у випадку руйнування або пошкодження житла військовослужбовців внаслідок ведення бойових дiй. Крім того, встановлено механізм повернення грошей до бюджету, якщо виплати здійснювалися внаслідок введення військового керівництва в оману: або добровільне відшкодування, або через суд.

"Продовжуємо спрощувати бюрократичні процедури. Ми скоротили кількість довідок і захистили права військовослужбовців, зокрема тих, чиє житло було зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії російської федерації. Тепер оформити грошову компенсацію за піднайом житла стане простіше, а скористатися цим правом зможе більша кількість захисників", – наголосила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Також OBOZ.UA повідомляв, що військові, які отримали інвалідність під час служби, можуть отримати від держави одноразову компенсацію, розмір якої залежить від групи інвалідності та може становити до 363 360 гривень. Для цього необхідно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) та звернутися до ТЦК та СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) протягом трьох років після отримання довідки МСЕК.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader