Карта України без Криму зʼявилася у підручнику з української мови для 7 класів
Карта України без Криму зʼявилася у підручнику з української мови для 7 класів

Карта України без Криму зʼявилася у підручнику з української мови для 7 класів

Верстувальники видання пояснили це технічною помилкою, а співавторка підручника Анастасія Онатій запустила флешмоб «Домалюй Крим».

У рекомендованому МОН та виданому цьогоріч за державний кошт підручнику «Українська мова» для 7 класу знайшли мапу України без окупованого Криму. Увагу на це звернула журналістка, авторка телеграм-каналу «Непозбувний книгочитун» Тетяна Гонченко. 

Вона знайшла мапу на сторінці 3 поряд з гімном України в електронному та друкованому варіанті підручники. Наразі помилку вже виправили в електронному примірнику. 

Співавторка підручника Анастасія Онатій визнала помилку та опублікувала коментар верстальників, які пояснили це технічною помилкою. Вони зауважили, що світлина, використана в підручнику, мала два шари зображень — з та без окупованих територій. 

«Ми щиро визнаємо свій недогляд, піктограма у формі України без Криму потрапила в книгу через прикру неуважність. Недоперевірили, недогледіли — ми можемо назвати це по-різному, але факт лишається фактом: ми несвідомо зробили боляче людям і перепрошуємо за це», — написала Онатій.

Анастасія Онатій зауважила, що цей випадок показав: на стоках тепер викладають «зручні» мапи України з двома «шарами» зображень — з Кримом і без. Вона запропонувала школярам домалювати елементи, яких не вистачає, а також закликала тих, хто знайде ще якісь помилки у виданні, повідомити авторам.

«Ми на 100% визнаємо цю помилку і пропонуємо виправити її разом з учнями та ученицями. Підтримайте нас, будь ласка. Ми пропонуємо запустити флешмоб "Домалюй Крим". Колеги-освітяни, виділіть 10–15 хвилин на уроці, щоб обговорити цю помилку з учнівством і домалювати піктограму в підручнику на сторінці 3.

Підтримайте нас — буде гарний привід поговорити про Крим, його українськість. А також, авжеж, про інформаційні пастки і важливість визнавати власні помилки», — зазначила авторка.

  • Читайте також: National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, кому він належить. На критику не реагує

Скриншот надала Тетяна Гонченко

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Крим Освіта
Джерело матеріала
loader
loader