Apple та Google програли в апеляції Єврокомісії та отримали багатомільйонні штрафи
Apple та Google програли в апеляції Єврокомісії та отримали багатомільйонні штрафи

Apple та Google програли в апеляції Єврокомісії та отримали багатомільйонні штрафи

Справа відносно Apple стосувалася оподаткування, а Google - дотримання правил конкуренції.
Верховний суд Євросоюзу сьогодні, 10 вересня, відмовив компанії Apple в апеляції, та залишив у силі штраф перед Єврокомісією на 13 мільярдів євро. Програла сьогодні в апеляції і компанія Google: Верховний суд Євросоюзу залишив у силі штраф ЄС у розмірі 2,4 мільярда євро. Про це повідомило Euronews.

У 2020 році Єврокомісія порушила справу відносно заниження рівня оподаткування Apple в Ірландії упродовж кількох років. Європейська комісію, дійшла висновку, що ставки корпоративного податку в розмірі 0,005%, які сплачує техногігант, є по суті незаконною субсидією. Верховний суд остаточно підтримав позицію ЄК, а відтак і штраф у 13 млрд євро.

«Ірландія надала Apple незаконну допомогу, яку Ірландія повинна повернути», — йдеться в заяві суду, який виніс остаточне рішення у цій справі.

У відповідь Apple заявила, що «розчарована» цим рішенням.

«Ми завжди сплачуємо всі податки, які маємо, де б ми не працювали, і ніколи не було спеціальних угод», — сказав представник компанії, додавши, що вона є одним із найбільших платників податків у світі.

«Європейська комісія намагається заднім числом змінити правила та ігнорувати, що, як того вимагає міжнародне податкове законодавство, наші доходи вже підлягали податкам у США», — додала компанія, яка стверджує, що вже заплатила 20 мільярдів доларів в США податки на той самий прибуток.

Справа із Google тягнулася з 2017 року, коли Єврокомісія виявила, що компанія надає перевагу результатам свого власного сервісу порівняння цін Google Shopping у результатах пошуку, ставлячи конкурентів у невигідну позицію. Відтак компанія має сплатити штраф у розмірі 2,4 мільярда євро.

Генеральний директор споживчої групи BEUC Агустін Рейн назвав рішення суду «виключно важливим для європейських споживачів».

«Суд підтвердив, що Google не може несправедливо відмовляти європейським споживачам у доступі до повної та неупередженої онлайн-інформації про те, де можна отримати найкращі пропозиції», — прокоментував він.

Джерело матеріала
loader
loader