У радянські часи телебачення було важливою частиною повсякденного життя громадян. Тоді воно виступало не лише джерелом розваг, а й одним з основних способів масової комунікації.
Телевізори в СРСР були доволі простими та не вирізнялися технологічністю, але навіть на них були незрозумілі для деяких елементи. Про те, навіщо на панелі була кнопка ДМХ, які нічого не робила при натисканні, розповідає OBOZ.UA.
Поява нових моделей телевізорів в СРСР викликала справжній фурор серед населення та супроводжувалася великим інтересом з боку споживачів. І одного разу після обіцяного оновлення на панелі з’явилася ДМХ-кнопка. Вона була своєрідною "обманкою", яка не виконувала жодної функції. Однак це не стало приводом для того, щоб її прибрати.
Що таке ДМХ і чому ця кнопка була на телевізорах?
На початку виникнення телебачення усі канали транслювалися у метровому діапазоні, що скорочувалося як МХ. Однак згодом через збільшення кількості програм цей діапазон став перевантаженим, тому було вирішено перейти на ДМХ – дециметрові хвилі.
В СРСР амбіції щодо переходу на ДМХ з’явилися швидко, на відміну від реальних технологій та можливостей. Для того, щоб реалізувати мовлення на нових частотах, потрібно було оновити телевежі, передавачі, антени тощо. Це потребувало значних ресурсів і часу, яких у той момент бракувало. Тому на новому поколінні телевізорів одного разу з’явилася тільки кнопка, без практичних функцій.
Союзу було важливо справити враження передової держави, яка йде в ногу з розвиненими країнами. Тому попри те, що всі телеканали транслювалися виключно на метрових хвилях, телевізори продовжували оснащувати кнопкою ДМХ в надії на майбутнє впровадження цієї технології. Інженери припускали, що з часом, коли телемовлення на дециметрових хвилях стане доступним, користувачі зможуть дооснастити свої телевізори спеціальними модулями для прийому таких сигналів.
Маркетинг
Наявність новомодної незрозумілої кнопки на телевізорах робила їхній вигляд більш сучасним і технологічним. Крім того, деякі покупці, коли бачили ДМХ думали, що якщо придбають його, то отримають доступ до більшої кількості каналів, навіть якщо це не так. Це все допомагало створити відчуття, що люди купують техніку, яка відповідає найновішим стандартам.
Раніше OBOZ.UA розповідав про дивні методи виховання дітей у радянських дитсадках.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.