Здорове харчування не означає, що вам обов’язково потрібно відмовитися від улюблених страв. Здорове харчування — це про баланс, включення поживних продуктів у раціон та насолоду від їжі, яку любите.
Спершу вам може бути складно перейти на такий раціон, але планування здорових страв на тиждень допоможе вам змінити харчування, відчувати ситість та навіть скинути кілька кілограмів. Як почати харчуватись збалансовано, розповіли в Eat This, Not That.
Включайте фрукти або овочі до кожного прийому їжі
Додайте фрукти чи овочі до будь-якої страви, щоб підвищити її поживність і клітковину. Наприклад, доповніть салат або макарони шматочками фруктів або ягодами. Також можна включати овочі в улюблені страви, як-от яєчню зі шпинатом або яблука на свинячі відбивні.
Вживайте авокадо
Якщо не знаєте, який фрукт чи овоч обрати — виберіть авокадо. Воно насичене волокнами та здоровими жирами, що допомагає довше залишатися ситим. Крім того, авокадо має численні переваги для здоров’я та чудово підходить для схуднення.
Замінюйте продукти з високим вмістом клітковини
Щоб покращити травлення та підтримати здоров'я, збільшуйте споживання клітковини. Вибирайте цільнозерновий хліб замість білого, а також використовуй цільнозернові макарони та коржі. Це допоможе також у контролі ваги.
Додайте картоплю до раціону
Картопля – відмінний вибір для обіду. Вона містить мало калорій, багато клітковини, калію і білка, а також допомагає зменшити апетит. За індексом ситості, картопля перевершує інші продукти, забезпечуючи відчуття ситості втричі більше, ніж хліб.
Їжте здорові продукти
Щоб насолоджуватися улюбленими стравами, такими як чизбургер або курячі нагетси та при цьому, дотримуватися здорового харчування — додавайте до них корисні продукти. Наприклад, включення фруктів або овочів може допомогти зберегти відчуття ситості та зробити їжу більш збалансованою.
Купуйте продукти по периметру магазину
Щоб їсти здоровіше, уникайте середини супермаркету та зосередьтеся на покупках по периметру магазину. Тут зазвичай розташовані свіжі овочі, м’ясо та молочні продукти. Це допоможе вам отримувати натуральніші та корисніші продукти, уникаючи полиць зі снеками та головою їжею.
Плануйте перекуси
Перекуси – це нормально навіть при здоровому харчуванні. Плануйте перекуси заздалегідь та обирайте корисні варіанти, як-от попкорн, фрукти, горіхи, йогурт, сирні палички або варенні яйця. Є також багато здорових закусок, які можна купити в магазині.
Заповніть морозилку правильними продуктами
Щоб полегшити вечори, коли не хочеться готувати, ви можете заздалегідь запастися корисними замороженими стравами. Наповніть морозильник стравами, які можна швидко розігріти та замороженими овочами для легкого приготування в мікрохвильовій печі. Це допоможе зекономити час та зусилля після важкого дня.
Їжте десерти
Не бійтеся ласощів та виберіть здорові десерти. Це дозволить вам насолоджуватися їжею без зайвих калорій і цукру. Пам’ятайте, що трохи шоколаду може підняти настрій та допомогти зберегти мотивацію до здорового харчування.
РанішеOBOZ.UA розповів, який трюк допомагає худнути під час вживання їжі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.