Мовні інспектори в Івано-Франківську: мер розповів, як каратимуть порушників
Мовні інспектори в Івано-Франківську: мер розповів, як каратимуть порушників

Мовні інспектори в Івано-Франківську: мер розповів, як каратимуть порушників

Міський голова Руслан Марцінків уточнив, що інспектори працюватимуть у громадському транспорті, на вулицях, у магазинах та кафе. З його слів, вже знайшлося приблизно 50 охочих взятися за цю роботу.

9 вересня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що місті з’являться мовні інспектори. Детальніше про ініціативу він розповів 10 вересня в ефірі "Говорить великий Львів".

Міський голова пояснив, що йдеться про ініціативу на громадських засадах. Стати мовним інспектором може будь-хто. Їхніми завданнями буде популяризувати курси з української мови та стежити за затриманням законодавства у магазинах, кафе.

"Ми зараз відчуваємо збільшення російської мови в місті. Ми хочемо максимально все ж, щоб наше місто було українськомовне", — пояснив Марцінків.

З його слів, інспекторів буде не менш ніж 100. Вони будуть популяризувати вивчення державної мови в громадському транспорті й на вулицях. Нині положення ініціативи ще навіть не затвердили на виконавчому комітеті, але вже знайшлося приблизно 50 охочих взяти на себе нові функції.

"Будемо діяти в межах законодавства. Зрозуміло, що інспекторами проведуть відповідні навчання", — розповів мер.

Він уточнив, що програма навчання нині розробляється. Щодо покарань порушників мовного закону Марцінків пояснив, що інспектори толерантно робитимуть зауваження й проситимуть розмовляти українською. Тим, кому важко перейти на "солов’їну", пропонуватимуть пройти курси.

"Хоча це дуже дивно звучить в українській державі та Україні — навчати українців української мови. Але, на жаль, такі є сьогодні обставини", — зазначив політик.

Якщо ж людина, до якої підійшов інспектор, почне поводитись агресивно, на місце викликатимуть поліцію. Про звучання, наприклад, російськомовної музики у закладі Івано-Франківська можна буде повідомити на гарячу лінію.

Нагадаємо, у Раді визнали недоцільним фінансування медалей для випускників шкіл. У бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 мільйона гривень, щоб виготовити "золоті медалі", і ще на понад 1 мільйон гривень на "срібні" аналоги.

11 вересня американський історик Тімоті Снайдер зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та віддав йому ексклюзивний подарунок. У Львові американець заговорив українською.

Джерело матеріала
loader