10 тисяч снарядів у день: в ISW вразили даними збільшення військового виробництва РФ
10 тисяч снарядів у день: в ISW вразили даними збільшення військового виробництва РФ

10 тисяч снарядів у день: в ISW вразили даними збільшення військового виробництва РФ

Росіяни не виробляють повністю нову техніку з нуля, а інтенсивно оновлюють стару.

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Кремль продовжує нарощувати свої військові потужності. Порівняно з 2022 роком, виробництво танків, бронемашин та іншої зброї у Росії суттєво зросло.

Експерти у звіті ISW припускають, що виснаження запасів зброї та обладнання не матимуть суттєвого впливу на майбутнє виробництво оборонно-промислового комплексу Росії. Власне, завдяки тому, що Москві вдалось наростити потужності.

У період між останнім кварталом 2022 року та другим кварталом 2024 року Росія збільшила виробництво:

Певні цифри можна пояснити тим, що росіяни не виробляють повністю нову техніку з нуля, а інтенсивно оновлюють стару.

"80% виробництва броньованих машин і танків Росії наразі є результатом модернізації наявних корпусів зі старих запасів, а не виробництвом нової техніки", - уточнюють аналітики.

Водночас експерти попереджають, що зниження виробництва бронетехніки в Росії може й не відбутися найближчим часом після того, як наявні запаси старої зброї закінчаться.

Темпи виробництва бронетехніки в Росії, ймовірно, почнуть знижуватися лише з 2026 року. Хоч і Кремль вичерпує свої запаси радянської епохи, але планує відкривати нові виробничі лінії найближчими роками.

Інститут попереджає, що Москва працює над збільшенням внутрішнього виробництва "тилових систем". Йдеться про артилерію та ППО, аби зменшити свою залежність від наявних запасів.

Нагадаємо, що окупанти атакували позиції ЗСУ новою бомбою. Війська країни-агресорки Росії вперше застосували нову бомбу ФАБ-3000 М-54 з уніфікованим модулем планування та корекції, щоб завдати удару по українських позиціях у Харківській області.

Стало відомо, що Росія запустить виробництво нових бомб, проти яких у ЗСУ нема "протиотрути". Російська авіація наразі запускає УМПБ без реактивних двигунів, але Росія очікує використання УМПб з реактивними двигунами в майбутньому.

Більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader
loader