Лілію поранило, коли вона з родиною виходила з Маріуполя. Після довгих годин у вкрай тяжкому стані жінка простилася із життям. Але допомога прийшла. Операції, місяці у лікарні та довгий шлях до зустрічі із сім'єю... Своєю історією Лілія поділилася під час курсу фізичної та психологічної реабілітації у санаторії на Закарпатті, забезпеченого Фондом Ріната Ахметова.
"З Маріуполя ми вибрали йти пішки та виїхати в Україну. Йшли через Азовсталь. Вздовж дороги лежали тіла людей... Літали літаки, скидали бомби, „гради" сипалися", – згадує жінка.
Трагедія сталася незабаром, коли вони дійшли до одного з готелей у моря. Хоча групу людей із дітьми було добре видно з повітря, російський пілот скинув на той готель авіабомбу.
"Я притискаю доньку до себе і відчуваю, що я падаю на спину. Приходжу до тями й відкриваю очі. Мала стоїть наді мною, каже: „Мамо, зі мною все добре". А я розумію, що не можу встати: щось в мене влетіло", – ділиться Лілія.
Вона просила чоловіка її добити та рятувати дитину. Але випадковий незнайомець відвіз Лілію до лікарні у найближче місто. Звідти її евакуювали санавіацією до Донецька. Було три операції, півтора місяці у реанімації. А потім понад тижня в автобусах через кілька країн, щоб дістатися вільної України, де чекали рідні. Тепер вони мешкають у Рівному. Звідти Лілія й відправилася на курс відновлення від Фонду.
"Реабілітація дуже допомогла. Є результат, загалом стало значно краще. Я сподіваюся, що з часом зміни будуть ще помітнішими", – каже вона про свій шлях відновлення.
Історія Лілії увійшла до Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова, який зібрав вже майже 120 тисяч історій українців про війну з перших вуст за посиланням.
У рамках програми "Лікування та реабілітація поранених дорослих" Фонд Ріната Ахметова надає допомогу мешканцям України, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів житлових районів: це лікування, реабілітація, психологічна допомога тощо.
З 2014 року Фонд надав допомогу з лікування та реабілітації понад 11 тисячам українців.
Якщо вам чи тим, кого ви знаєте, потрібна допомога, пишіть в месенджер Фонду або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 509 001 (лінія працює з понеділка по п’ятницю).