![Стамбульських домовленостей не існує: як буде вирішуватись питання Криму](https://thumbor.my.ua/xsiL5PmsIE6rm1Pj94FhT8kE_pU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1afc1dc19ce7dc7f8807bcc0b3afd9d2.jpg)
Стамбульських домовленостей не існує: як буде вирішуватись питання Криму
Політолог Тарас Загородній в розмові з 24 Каналом висловив думку, що ніяких таких домовленостей взагалі не існує, однак і до заяв Ердогана треба ставитися з обережністю.
В Ердогана є концепція тюркського світу
Загородній наголосив, що, не дивлячись на позицію Ердогана щодо Криму, торгівля між Туреччиною й Росією та будівництво російської АЕС на території Туреччини не зупиняються.
Стамбульських домовленостей не існує, вони лише в запаленій уяві Путіна. Можливо, в Туреччині щось обговорювали, якісь побажання росіян. Ердоган і до цього не визнавав Крим російським. Але я б обережно до нього ставився, бо в нього є своя концепція тюркського світу і Крим та південь України там є,
– озвучив політолог.
Україна, зі слів Загороднього, повинна більше виготовляти власних ракет дальністю ураження 2 – 3 тисячі кілометрів для того, щоб у жодної країни світу на наступні століття не було дурних думок щодо анексії українських територій.
11 вересня у Києві відбувся 4-й саміт Кримської платформи. Це ініційований президентом України Володимиром Зеленським міжнародний консультаційно-координаційний інструмент, мета якого – звільнення Криму. Цьогоріч саміт зібрав 60 представників різних країн та організацій задля обговорення проблем в окупованому росіянами Криму та пришвидшення деокупації півострова.
Учасники саміту ухвалили спільну заяву, в якій зокрема наголосили на непохитній відданості справі відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з деокупацією Криму, шляхом подальшого надання Україні політичної, фінансової та військової допомоги у протистоянні Росії.
Зауважте! Ердоган зробив заяву, в якій озвучив, що забезпечення добробуту кримських татар є пріоритетом зовнішньої політики Туреччини. Він наголосив на їхньому праві жити вільним життям на своїй батьківщині та вважає, що окупація Криму поглибила страждання кримських татар, які 80 років тому пережили депортацію.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)