Кілька країн Європейського Союзу оскаржують рішення голови Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої щодо плану МВФ взаємодіяти з Росією з економічних питань вперше після повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це повідомило агентство Bloomberg, пише "Європейська правда".
На зустрічі послів ЄС у середу Франція, Бельгія і Польща, а також кілька країн Балтії та Північної Європи заявили, що вони здивовані рішенням МВФ на початку цього місяця відновити щорічні економічні огляди з Москвою, за словами людей, знайомих з цим питанням.
Представник Литви заявив, що його країна планує підняти це питання безпосередньо з Георгієвою під час обідньої зустрічі в п'ятницю в Будапешті з європейськими міністрами фінансів, повідомили джерела.
Дипломат додав, що вони бачать у цьому кроці пропозицію Владіміру Путіну економічної допомоги і видимість легітимності в той час, як ЄС і США прагнуть ізолювати Росію.
Представник Литви також заявив під час зустрічі в середу, що перша місія великої міжнародної організації до Росії після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року може бути використана Москвою як пропаганда, щоб показати, що її міжнародна ізоляція послаблюється.
Міністри фінансів країн Північної Європи та Балтії, а також Польщі надіслати лист Георгієвій, висловлюючи занепокоєння процесом, який, як стверджують, веде до нормалізації відносин з Москвою.
Раніше цього тижня МВФ заявив, що відновлює щорічні огляди економіки Росії, оскільки економічна ситуація в регіоні є "більш стабільною", ніж раніше.
Цей огляд, відомий як оцінка за статтею IV, є "взаємним зобов'язанням" фонду та його членів.
"Оцінка за статтею IV – це не опція, а інституційне зобов'язання фонду, яке виконується в інтересах усіх членів", – йдеться у відповіді МВФ.
МВФ заявив, що його співробітники розпочнуть онлайн-переговори з російською владою 16 вересня, а потім відвідають країну для особистих зустрічей.
За словами співрозмовників, цей візит має розпочатися 1 жовтня, а один з них додав, що МВФ намагався переконати Росію провести зустрічі в третій країні.
Останній, 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ, був ухвалений Євросоюзом учервні.