ЗСУ розпочали наступ на ще одній ділянці фронту у Курській області, просунувшись там вже на кілька кілометрів вглиб. Швидше за все, йдеться про успіхи у Глушковському районі, про які раніше повідомляли в ISW. Тим часом аналітик Forbes Девід Екс наголосив, що несподівана операція на цій ділянці стала набагато успішнішою, ніж прогнозували на початку, у четвер.
У ЗМІ нагадали, що після прориву оборони РФ там ЗСУ зіштовхнулися з жорстким опором армії ворога. Тоді у Кремлі заявили, що атаку вдалося відбити "за підтримки армійської авіації та артилерійського вогню".
Проте в українському підрозділі БпЛА Khorne спростували цю інформацію та розкритикували ЗМІ за те, що вони й далі ведуться на пропаганду Кремля, назвавши репортерів "істеричками, яким не вистачає інформації, або проплаченими проросійськими пропагандистами". Натомість бійці показали відео, на якому видно, як українська бронетехніка пройшла через прорив та попрямувала до Веселого, яке знаходиться в тилу російського угруповання.
"Зайшли в новому місці на кілометри в Росію... Угруповання російських строковиків у не одну тисячу осіб під загрозою оточення", — заявили в Khorne.
Наразі невідомо, як операція на новій ділянці допоможе ЗСУ. ЗМІ припускають, що вона може зупинити наступ РФ, який розпочався у регіоні.
Нагадаємо, кілька днів тому росіяни активізувалися у Курській області, почавши там контрнаступ, мета якого — повернути контроль над територіями прикордоння, де зараз знаходяться ЗСУ. Як наслідок, вони не лише вдарили по лівому флангу захисників біля села Снагость, але й про всяк випадок перекинули оперативні резерви у Брянську область. Президент Володимир Зеленський згодом відзначив, що все йде за планом України. Він також розповів, що росіяни хочуть стягнути на цей напрямок 60-70 тисяч військових (зараз їх 40 тисяч), проте досі успіху там вони не мають.
Після курської операції ЗСУ влада Путіна не ослабла, в країні не відбулись антиурядові протести, а еліти не відвернулися від хазяїна Кремля. То що ж може призвести до розколу в його оточенні? Про це читайте в статті Володимира Кравченка "Курська аномалія" Путіна".