Законопроєкт про підвищення податків для українців знову переписали: який пункт внесли "слуги народу"
Законопроєкт про підвищення податків для українців знову переписали: який пункт внесли "слуги народу"

Законопроєкт про підвищення податків для українців знову переписали: який пункт внесли "слуги народу"

До законопроекту про масштабне підвищення податків в Україні під час підготовки до повторного першого читання повернули пункт про 50% податок на прибуток банків. На цьому наполягали народні депутати зі "Слуги народу", а Міністерство фінансів та Національний банк були категорично проти.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос"). "У документі все те ж, що і було в попередньому законопроекті, що провалився , плюс підвищення податку на банки", – написав Железняк, зазначивши, що таким чином податкові зміни принесуть 58 млрд у 2024 році, і 137 млрд грн у 2025-му.

При цьому сьогодні, 16 вересня, законопроєкт № 11416-д розглядатиме податковий комітет. Железняк прогнозує, що документ буде схвалено до розгляду у Верховній Раді у повторному першому читанні. Інші пропозиції залишилися без змін:

  • підвищення воєнного збору з 1,5% до 5%;
  • збільшення податків на 1-2 групу ФОП;
  • 1% на всіх форм ФОП 3-ї групи;
  • авансові внески на АЗС;
  • 25% прибутку на фінустанови
  • помісячна звітність ПДФО.

Железняк вважає, що зміни не встигнуть ухвалити до 1 жовтня. Однак, за його словами, нові податки буде запроваджено "заднім числом" саме з цієї дати.

Нагадаємо, зараз в Україні діє тимчасове підвищення ставки податку на доходи банків – з 18 до 25-50%. Ставку 50% було передбачено лише на 2023 рік.

Раніше депутати Верховної Ради на засіданні 3 вересня не змогли ухвалити законопроєкт про підвищення податків. Під час голосування у першому читанні не вистачило двох голосів.

Як повідомляв OBOZ.UA, весь український бізнес в умовах повномасштабної війни має відмовитися від схем ухилення від сплати податків, зарплат у конвертах та роботи в тіні. І якщо уряд, перш ніж підвищувати податки, не забезпечить значної детінізації та дотримання єдиних правил усіма представниками бізнесу, від підвищення податків постраждає білий бізнес.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader