За даними аналітиків Wood Mackenzie, у першій половині року замовлення на вітрогенератори за межами Китаю впали на 16%, а в США і Європі — на 42%.
У першій половині 2024 року замовлення на наземні вітрові турбіни у світі сягнули 91,2 ГВт, що на 23% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому 85% замовлень припало на Китай та інші країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Про це пише Reuters з посиланням на звіт аналітичної компанії Wood Mackenzie.
Повідомляється, що виробничі потужності Китаю у сфері вітрових турбін є найбільшими у світі порівняно з Європою та США. При цьому західні виробники стикаються з конкурентними перевагами КНР у плані цін і пропозиції.
Як зазначають у виданні, раніше провідні вітроенергетичні компанії Заходу, як-от Siemens Energy, зазначали, що галузі доводиться боротися із затримками проєктів, проблемами з обладнанням та інфляцією. На тлі труднощів через жорстку конкуренцію на частку західних виробників у першій половині року припало лише 13% від загального обсягу замовлень.
За даними Wood Mackenzie, замовлення за межами Китаю впали на 16%, а в США і Європі — на 42% порівняно з минулим роком. При цьому на Китай і Азіатсько-Тихоокеанський регіон припало 85% усіх замовлень.
"Китайські OEM-виробники продовжують бити рекорди за обсягом замовлень як на внутрішньому ринку, так і за кордоном", — зазначив віцепрезидент із глобальних досліджень у галузі поновлюваних джерел енергії в Wood Mackenzie Люк Левандовскі.
У Wood Mackenzie також підкреслили, що офшорний ринок зіткнувся зі "складними економічними умовами, які продовжують затримувати перетворення на стабільні замовлення".
Нагадаємо, в регіоні Хайнань (Китай) було встановлено найбільшу у світі морську вітряну турбіну одиничної потужності під назвою MySE 18.X-20 МВт.
Також повідомлялося, що Китай відчуває сильні проблеми з системами зберігання "чистої" енергії, а також досі не може відмовитися від вугільних електростанцій, які забруднюють навколишнє середовище.