Освітяни відповідальні за дотримання закону про державну мову в закладах освіти. Зокрема, українською необхідно спілкуватися не лише під час уроків, але й на перервах, у виховній роботі, на батьківських зборах, у бібліотеці, спортзалі чи бомбосховищі.
На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на офіційній сторінці у Facebook. Він зазначив, що до Секретаріату з початку нового навчального року продовжують надходити звернення громадян щодо порушення закону про мову в сфері освіти.
"Кожен учитель відповідальний за утвердження української мови як державної. З початку нового навчального року до Секретаріату Уповноваженого продовжують надходити звернення громадян щодо порушень Закону про державну мову в сфері освіти," – підкрелив Кремінь.
"Оскільки освітній процес охоплює всі види діяльності, що відбуваються на території навчального закладу, українська має лунати не лише на уроках, а й на перервах, у виховній роботі, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі чи бомбосховищі. Вчителі зобовʼязані неухильно послуговуватись державною мовою, зміцнюючи повагу здобувачів освіти до основ національної ідентичності", – додав він.
За словами чиновника, відповідальність за майбутнє лежить на освітянах, адже саме вони зміцнюють державний фундамент.
Він нагадав, що згідно з пунктом 14 частини першої статті 9 мовного Закону педагогічні працівники зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чому, на думку вчительки української мови, педагоги в Україні продовжують спілкуватися російською мовою.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!