Члени комітету Ради з питань нацбезпеки, розвідки та оборони зверталися до Генерального штабу з питанням зменшення мінімального призовного віку із 25 до 20 років. Однак, Генеральний штаб запевнив, що наразі такої потреби немає. Про це повідомив член комітету з питань нацбезпеки, нардеп Сергій Рахманін в інтервʼю «Українській правді».
«Ми зверталися до Генерального штабу, який формує потребу, із запитанням, чи є наразі гостра, нагальна необхідність зменшувати цей поріг. Генеральний штаб сказав, що наразі такої потреби немає», – заявив депутат.
Рахманін пояснює, що за рахунок зменшення віку осіб, які призиваються до ЗСУ, було отримано певний ресурс. Однак, чи вистачить війську цього ресурсу в осяжній перспективі – стане відомо не раніше кінця вересня. «Ми сподіваємося, що вони (Генштаб - ред.) з якоюсь пропозицією, аналізами до нас вийдуть», – інформує нардеп.
На його переконання, рішення про зменшення призовного віку – військово-політичне. Військове – бо йдеться про потенціал, про молодих людей, здатних виконувати насамперед бойові завдання, краще за людей 50+. Політичне – бо це рішення має бути погоджене президентом як верховним головнокомандувачем, пояснює народний обранець.
«З одного боку, більш молоді люди потрібні ЗСУ, щоб зміцнити передусім найбільш боєздатні підрозділи, а, з іншого боку, у нас прошарок цих громадян не такий вже і великий», – вважає Сергій Рахманін і додає, що з точки зору демографічної ситуації, зменшення мобілізаційного віку – великий ризик. Депутат переконаний, що не думати про цей ризик – не можна, навіть «у тих жорстких, небезпечних умовах, у яких на сьогодні перебуває Україна».
Як повідомлялося, Комітет з питань нацбезпеки та оборони Верховної Ради розглянув законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних до 25 років. Документ підтримали для ухвалення у другому читанні.
Раніше народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що військове командування зупинить мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років, допоки Верховна Рада розглядає відповідний законопроєкт.