В Україні запустили першу школу відновлення громад для повоєнної відбудови
В Україні запустили першу школу відновлення громад для повоєнної відбудови

В Україні запустили першу школу відновлення громад для повоєнної відбудови

На міжнародному форумі «Створюючи завтра: повоєнна відбудова та відновлення громад» презентували платформу «Школа відновлення громад» для підготовки муніципальних менеджерів до відновлення України після війни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє громадська організація «Mariupol Reborn».

В Україні запустили першу школу відновлення громад для повоєнної відбудови / Фото: remariupol.com

Під час форуму огранізатори зазначили, що проєкт ґрунтується на досвіді ініціативи «Mariupol Reborn» та міжнародній експертизі відбудови після Другої світової війни. Основною метою Школи є обмін експертними знаннями та впровадження найкращих рішень для відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії.

“Школа відновлення громад спрямована на формування висококваліфікованих муніципальних команд, які будуть працювати над відбудовою країни після війни. Маріуполь вже має свій досвід розробки стратегії відновлення «Mariupol Reborn». Через Школу ми прагнемо передавати цей досвід кожній громаді, формуючи спільні плани відновлення”, - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зазначив, що даний проєкт є частиною комплексної роботи Асоціації міст України для допомоги жителям тимчасово окупованих і деокупованих територій. Зокрема, вже працює Муніципальний центр відновлення, який допомагає громадам підготувати документи для отримання фінансування проєктів, а тепер Школа розпочинає навчання команд муніципалітетів.

Після офіційної презентації відбулися дві дискусійні панелі, де обговорювалися ключові питання повоєнного відновлення.

Одним із головних стало питання ресурсів для відбудови, які надаватимуть тим громадам, що мають чітке бачення своїх планів та стратегії розвитку. Значну увагу приділили аспекту повернення жителів, наголошуючи на необхідності створення для цього відповідних умов.

Учасники погодились, що громади відіграють головну роль у процесі відбудови країни, тож необхідні системна освіта та навички, які допоможуть ефективно впроваджувати зміни.

Організатори повідомили, що незабаром розпочнеться відбір слухачів Школи серед громад-претендентів, а вже у перший навчальний потік буде залучено 80 фахівців з 20-25 громад.

Команди муніципалітетів будуть вчити формуванню стратегії громад, економічному моделюванню, подоланню соціальних конфліктів, залученню інвестицій та ресурсів тощо. Старт програми оголошено на осінь цього року.

Як повідомлялось, наступного року Банк розвитку Ради Європи планує збільшити фінансування в межах проєкту “HOME: Компенсація за знищене житло”.

Теги за темою
Школа Освіта
Джерело матеріала
loader
loader