Долар зросте в ціні
На думку банкіра Тараса Лєсового, з якою він поділився з 24 Каналом, валютні курсові показники до кінця року можуть варіюватися в ціні.
Банкір називає діапазон коливання у межах від 41,5 гривні до трішки більше, аніж 42 гривні за долар.
Зверніть увагу! Лєсовий наголошує, що такі показники – це лише припущення, адже на сьогодні поки недостатньо аргументів щодо встановлення точних курсових коливань.
Тарас Лєсовий
Начальник департаменту казначейства Глобус Банку
Єдине, що очевидно, – це долару навряд чи загрожує "падіння".
Від чого залежатиме курс валюти
- Стратегія регулятора – через режим керованої гнучкості коливання курсів вгору чи вниз є прийнятним, але коливання за таких умов не є суттєвим, як-от 10 чи 20 копійок.
- Інфляція – наслідком прискорення цього показника став ріст тарифу на електроенергію, а також збільшення акцизів на пальне. Наступний очікуваний і можливий "збурювач" інфляції – це збільшення податкового навантаження.
- Рівень попиту та пропозиції на ринку – стратегія Нацбанку спрямована на те, щоб врівноважити попит і пропозицію, що в цьому контексті стабілізує курсові показники, і "пом'якшує" вплив інфляції.
- Макропрогнози – до кінця року курс долара може незначно перевищити позначку у 42 гривні.
- Обсяг макрофіну – цьогоріч потреба в зовнішній фіндопомозі складає в середньому 3 мільярди доларів на місяць, а сумарно на рік – близько 37 мільярдів доларів.
Важливо! Фактор війни також може вплинути так чи інакше на показники встановлення курсу.