Про це йдеться в заяві міністерства торгівлі КНР, передає Укрінформ.
«Попередні дані та інформація, отримані Міністерством торгівлі, свідчать, що обмежувальні заходи Канади, такі як додаткові тарифи на імпорт електромобілів та сталевих і алюмінієвих виробів із Китаю, підпадають під дію закону КНР про дискримінаційні заборони чи інші обмеження, вжиті протиКитаю у торгівлі, тому міністерством прийнято рішення розпочати антидискримінаційне розслідування щодо відповідних заходів Канади», - йдеться у заяві.
Предметом розслідування, окрім згаданих електрокарів і виробів із сталі й алюмінію, стануть рішення уряду Канади не надавати субсидії покупцям китайських екологічно чистих авто і триваюче розслідування Оттави щодо сонячних панелей та іншого обладнання зеленої електрогенерації китайського виробництва, яке з високою імовірністю завершиться підвищенням тарифів на їх імпорт до Канади.
У торговому відомстві Китаю зауважили, що таке розслідування зазвичай триває три місяці, але за особливих обставин може бути продовженим.
Цього місяця Пекін також оголосив про плани перевірити імпорт ріпаку з Канади після того, як вона приєдналася до Сполучених Штатів і Європейського Союзу та ввела додаткові мита на китайські електромобілі у розмірі 100% і 25% на китайські вироби з алюмінію і сталі.
Китай розкритикував обмежувальні заходи Канади і намагався оскаржити їх, вимагаючи переговорів із канадською стороною у Світовій організації торгівлі.
Як повідомляв Укрінформ, міністр торгівлі КНР Ван Веньтао на зустрічі з міністром економічного розвитку Італії Адольфо Урсо в Римі заявив, що розслідування ЄС проти китайських виробників електромобілів серйозно впливає на плани компаній із КНР інвестувати в Італію.