Скандал з республіканцями. Україна та вибори в СШАСюжет
Скандал з республіканцями. Україна та вибори в СШАСюжет

Скандал з республіканцями. Україна та вибори в СШАСюжет


Спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив листа на адресу президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити посла України у Штатах.

 
До виборів президента США залишилося менше двох місяців. Чинний президент Джо Байден оголосив про різке збільшення допомоги для України у сфері безпеки, пообіцявши виділити на зброю найближчими місяцями майже 8 млрд доларів. Водночас у Штатах спалахує скандал навколо України, який ініціювали представники Республіканської партії США.
 
Ультиматуми республіканців
 
Спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив листа на адресу президента України Володимира Зеленського з ультимативними вимогами.
 
Документ, датований 25 вересня, написаний у тоні, нетиповому для міждержавного листування. “Шановний президенте Зеленський, я вимагаю, щоб ви негайно звільнили посла України в США Оксану Маркарову”, – починається цей документ.
 
Мотивом своєї ультимативної вимоги Джонсон назвав епізод візиту президента України до США – відвідування ним виробництва снарядів у Пенсільванії.
 
“Посол Маркарова організувала захід, у рамках якого ви відвідали американський виробничий об’єкт у ключовому штаті, який очолював провідний соратник Камали Харріс. (На цьому заході) не було жодного республіканця, бо – навмисно – туди не запросили жодного республіканця. була очевидною партійним заходом, покликаним допомогти демократам, і безумовно стала втручанням (української сторони) у виборчий процес”, – йдеться у листі Майка Джонсона.
 
Спікер підкреслив, що відтепер “республіканці втратили довіру до здатності посла Маркарова чесно та ефективно виконувати дипломатичні функції в США”, і повторив вимогу до Зеленського про те, що посол України “має бути негайно звільнена з посади”.
 
Джонсон також зазначив, що це не єдина його претензія до України і обурився через те, що “кандидати на чолі президентського списку Республіканської партії стають мішенню для нападок у медіа з боку посадових осіб вашого (українського) уряду”. Він не уточнив, про що йдеться, але можна припустити, що цей епізод стосується однієї з численних неприйнятних заяв кандидата у віце-президенти США Джей Ді Венса, який виступає за припинення військової підтримки України та фіксацію окупації частини нашої території. На завершення листа Джонсон наголосив, що розраховує на негайні дії президента Зеленського.
 
Розслідування у Конгресі
 
Республіканці в Конгресі навіть ініціювали розслідування щодо візиту Зеленського до Пенсільванії на завод з виробництва боєприпасів.
 
Голова Наглядового комітету Палати представників Джеймс Комер згадав, як у 2019 році контрольована демократами Палата представників оголосила імпічмент тодішньому президентові Дональду Трампу на підставі спроби ним використати іноземного лідера, президента України Володимира Зеленського на користь своєї президентської кампанії.
 
“Адміністрація Байдена-Харріс нещодавно літала з тим самим іноземним лідером – президентом України Володимиром Зеленським – рейсом, профінансованим американськими платниками податків, до Пенсільванії, штат, який є полем битви на майбутніх президентських виборах 2024 року і який називають “найскладнішим полем битви для перемоги віце -президента Камали Харріс”, – пише голова комітету.
 
За його словами, Комітет прагне визначити, чи намагалася адміністрація Байдена-Харріс використати Зеленського для сприяння президентській кампанії віце-президента Харріс, і якщо це було, то чи неодмінно мало місце зловживання службовими повноваженнями.
 
“Комітет прагне зрозуміти обставини, які спонукали – і будь-які факти, які могли б виправдати – адміністрацію Байдена-Харріс перевезти президента Зеленського літаком Міністерства ВПС до Пенсільванії”, – йдеться у листі.
 
Комер також звернув увагу, що маршрут Зеленського передбачав зупинку в Пенсільванії для зустрічі з губернатором Пенсільванії Джошем Шапіро, який “нещодавно вважався багатообіцяючим кандидатом для подальших надій демократів на збереження контролю над Білим домом”.
 
Варто зазначити, що зустріч із Шапіро мала офіційну мету – підписання угоди про допомогу Запорізької області з боку Пенсільванії.
 
Трамп дистанціюється
 
Дональд Трамп не зустрічатиметься із Зеленським, який перебуває з візитом до США.
 
Раніше прес-секретар президента Сергій Никифоров заявляв, що під час візиту до США Зеленський планує ознайомити зі своїм “планом перемоги” чинного президента Джо Байдена та кандидатів Камалу Харріс та Дональда Трампа.
 
Сам Трамп цього тижня у виступі у Північній Кароліні розродився кількахвилинною тирадою про Україну, яку “стерли з лиця землі”, де загинули “мільйони та мільйони людей”, а всі міста з будинками із “золотими вежами”, крім Києва, лежать у руїнах. 
 
“Навіть якби вони (Україна) уклали погану угоду, було б набагато краще, ніж те, що в них зараз… А ми продовжуємо давати мільярди доларів людині, яка відмовляється укладати угоду Зеленському. Не було угоди, яку вони могли б укласти, яка була б гіршою, ніж ситуація, в якій вони опинилися зараз”, – заявив Трамп.
 
Важливий контекст цих заяв: у Трампа у передвиборній кампанії справи відверто не найкращі. Звичайно, ще далеко не все втрачено, але Камала Гарріс стабільно нарощує рейтинг, придумати щось дієве проти неї республіканцям не виходить, а дебати з Гаррісом для Трампа були відверто невдалими.
 
І ось у республіканців виник новий привід атакувати адміністрацію Байдена, використовуючи Україну.



Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader