Джо Байден все ще закликає до перемоги, не визначаючи, що означає перемога. А Дональд Трамп все ще уникає слова "перемога", вважаючи за краще говорити проврегулювання або угоду, яку, на його думку, він зможе укласти, якщо стане президентом.
Натомість Камала Гарріс рішуче виступила проти будь-яких територіальних поступок з боку України 26 вересня. Проте, якщо вона стане президентом, ці її заяви, ймовірно, забудуться або не матимуть значення, адже президент Байден з самого початку не виявляв жодного ентузіазму в спробах звільнити українську територію від російських військ, як і Дональд Трамп, зазначає Холман Дженкінс, співробітник редакційної колегії The Wall Street Journal.
Автор також зазначає, що аналізи військових коментаторів в Інтернеті, які отримали нову аудиторію і популярність завдяки війні в Україні, не відповідають реальності.
У своїх твітах вони створили образ Байдена як рішучого захисника України, тоді як Трамп прагне її продати. Тепер, поспішно виправляючись, вони змушені були почати зображувати Байдена як несподіваного зрадника України, хоча насправді поведінка і (надзвичайно обережна) риторика його адміністрації були послідовними весь цей час, пише Дженкінс.
"Адміністрація Байдена нібито занадто налякана можливістю російського ядерного удару, щоб надати Україні бажану далекобійну зброю або закликати до повної поразки Росії. Насправді ж, у них не було інтересу змінювати статус-кво в Криму та східному Донбасі, які Росія окупувала з 2014 року; команда Байдена вважає вторгнення Путіна в лютому 2022 року великою стратегічною помилкою, яка приносить переваги США та Заходу, і їхня мета полягає лише в закріпленні цих вигод. Можна навіть запідозрити, що явне небажання Байдена закликати до масштабного переозброєння США є сигналом для Путіна, що США не мають жодних амбіцій, окрім закріплення цього нового і вигідного статус-кво стосовно Росії", — вважає Дженкінс.
Водночас автор повідомляє, що потрібно переконати Путіна в тому, що він не зможе отримати більше українських територій.
Раніше газета The Wall Street Journal повідомила, що Джо Байден відмовився від своєї обіцянки щодо України. Адміністрація Байдена засекретила документ зі стратегією, який Конгрес вимагав як умову для надання допомоги Україні.