У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД
У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД

У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД

Ці та інші подібні дописи може використовувати Росія в інформаційній війні проти України.

Центр протидії дезінформації попередив про розповсюдження великої кількості дописів із фото українських військових, згенерованих ШІ,  які може використовувати Росія в інформаційній війні проти України.

«В українському сегменті соцмереж шириться велика кількість дописів, які містять фото з явними ознаками генерації штучним інтелектом нібито українських військових, із закликами привітати їх чи то з днем народження, чи то з весіллям. Також є схожі дописи про врятованих тварин, дітей або літніх людей.», - йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці ЦПД.

Подібні публікації часто поширюються ботами, їхня мета – викликати емоції та заохотити людей відреагувати. Таким чином ці світлини отримують тисячі взаємодій від реальних користувачів, що сприяє швидкому просуванню сторінок.

«Ці сторінки у соцмережах може використати росія в інформаційній війні проти України. Зокрема, на сторінках з ШІ-зображеннями збирається велика аудиторія, яка не надто критично ставиться до побаченого у мережі та сприйнятлива до інформаційних маніпуляцій. Таким чином ворог отримує майданчик для просування небезпечних для України наративів», - попереджають у Центрі.

У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД - Фото 1

Загроза таких дописів полягає і в тому, що вони можуть використовуватися для шахрайства, адже часто містять шкідливі посилання, замасковані, наприклад, під петицію, яку необхідно підписати.

У Центрі протидії дезінформації закликали дотримуватися  інформаційної гігієни в мережі та не піддаватися на маніпуляції.

Фото: фейсбук-сторінка ЦПД

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Джерело матеріала
loader
loader