В ЄС розкритикували підтримку Угорщини китайського "мирного плану" для України
В ЄС розкритикували підтримку Угорщини китайського "мирного плану" для України

В ЄС розкритикували підтримку Угорщини китайського "мирного плану" для України

Рішення Угорщини є унікальним для Європейського Союзу, однак інші члени навряд чи підуть таким же шляхом.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель прокоментував участь однієї з країн-членів у ініціативі Китаю та Бразилії "Друзі миру", що спрямована на обговорення "мирного плану" для закінчення війни в Україні.

Під час розмови в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку він заявив, що вперше бачить, що держава-член ЄС бере участь в зустрічі, аби обговорити мир за іншим підходом, ніж план Зеленського.

"Є певні країни-члени, не так багато, можливо, лише одна, звичайно не наймогутніша, які починають думати категоріями капітуляції, говорячи про мир. Звісно, ніхто не вживає слова "капітуляція", але їхні підходи цілком еквівалентні", – сказав Боррель, маючи на увазі Угорщину.

Проте високий представник ЄС переконаний, що цей "унікальний випадок" не призведе до "пандемії" серед інших членів Євросоюзу.

Хто такий Жозеп Боррель?

Жозеп Боррель Фонтельєс – іспанський політик, член Іспанської соціалістичної робочої партії (ІСРП), з 20 липня 2004 до 16 січня 2007 – голова Європейського парламенту. З 1 грудня 2019 року – Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, пише Вікіпедія.

Мирний план Китаю та Бразилії - про що йде мова

Нещодавно спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей заявив, що так званий "консенсус" Китаю та Бразилії - план щодо врегулювання війни в Україні, нібито здобув підтримку в понад 110 країнах світу.

В ЄС розкритикували підтримку Угорщини китайського 'мирного плану' для України
Позиція Китаю / Інфографіка: Главред

Однак, в Україні не підтримали цю ініціативу, адже план не збігається з баченням справедливого миру. Тому президент Зеленський розкритикував позицію урядів Китаю та Бразиліїщодо війни і заявив, що вона виглядає досить "проросійською".
Та це Китай не зупинило і його представники нещодавно оголосили, що все ще сподівається на підтримку цієї ініціативи. Українська сторона почала грати на випередження і поширила документ із закликом не підтримувати китайський план.

Читайте також про план перемоги України:

Джерело матеріала
loader