Борги українців за комунальні послуги стрімко зростають, що може спричинити серйозні наслідки для боржників.
За даними OpenDataBot, останні два роки заборгованість населення за житлово-комунальні послуги збільшилася на 37%. Наразі понад 700 тисяч осіб внесено до Єдиного реєстру боржників.
Найбільша кількість неплатників зосереджена у Дніпропетровській та Харківській областях. Найчастіше українці накопичують борги за опалення, водопостачання та електроенергію. Зокрема, борги за опалення становлять 36,9% загальної суми заборгованості, за водопостачання – 18,6%, а за електроенергію – 9,7%.
Народний депутат України, перший заступник голови комітету з енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Київ24" зазначив, що ситуація із боргами за комунальні послуги стає дедалі критичнішою. За його словами, незважаючи на чинний мораторій на підвищення тарифів, багато киян перестали платити за воду.
Кучеренко наголосив на необхідності посилення законодавства у цій сфері. Зокрема, він запропонував зробити борги за комунальні послуги обтяженням нерухомості. Це означає, що квартиру з такими боргами неможливо буде продати, ні передати у спадок. Депутат вважає такий підхід справедливим способом вирішення проблеми.
Водночас, основними причинами зростання боргів за комуналку залишаються мізерні доходи українців – зарплати, пенсії, а також зростання цін на продукти, послуги та ліки, які є пріоритетнішими для населення, ніж послуги ЖКГ.
Також ми розповідали, що оукраїнцям за борги з комуналки можуть заарештувати пенсії, але є нюанс.