Як передає кореспондент Укрінформу, "за" проголосували 136, "проти" – 117 депутатів.
Асамблея визнає, що для авторитарних режимів, таких як Російська Федерація, пропаганда є невід'ємною частиною їхньої війни проти демократії. Документ вказує на необхідність ефективної та скоординованої боротьби зі шкідливою пропагандою, закликає держави розробляти цілісні стратегії, які захищають свободу вираження поглядів та свободу інформації.
Резолюція також наголошує на визнанні Російської православної церкви пропагандистським рупором Кремля та закликає на поширенні країнами персональних санкцій проти російських пропагандистів.
Про важливі правки, ухвалені з подачі української делегації, розповів кореспонденту агентства народний депутат Олексій Гончаренко.
"Нам було дуже важливо, щоб ПАРЄвідреагувала і вказала в цьому документі на те, наскільки широко Кремль залучає релігійні інституції в поширення своєї пропаганди, та наголосити на ролі російської церкви як вагомого інструменту впливу", – зазначив Гончаренко.
За його словами, також необхідно звертати увагу країн-членів РЄ та країн-партнерів на важливість поширення цільових санкцій проти російської пропагандистської машини у вигляді російських ЗМІ та афілійованих осіб, зокрема йдеться і про персональні санкції.
"Ми наполегливо рекомендуємо запровадити персональні санкції проти пропагандистів, таких як Маргарита Симоньян, Ольга Скабєєва, Володимир Соловйов та інші. А також розглядати їхню діяльність як загрозу національній безпеці держав-членів", – пояснив народний депутат.
Як повідомлялося, у центрі уваги осінньої сесії ПАРЄ будуть українські військові та цивільні полонені РФ.