У Галицькому районному суді Львова з четвертої спроби не змогли обрати запобіжний захід для блогера та псевдоактивіста Остапа Стахіва через клопотання про відвід прокурора і слідчого. Про це повідомило Суспільне.
Остап Стахів подав клопотання про відвід прокурора Олега Ковальчука через «ознаки фальсифікації доказів».
Окрім цього, він прочитав клопотання про відвід слідчого СБУ, який нібито змовився з суддею Віктором Романюком, «щоб не проводити слідчих дій», і заявив, що подасть заяву у ДБР. Водночас суддя відхилив це клопотання і зауважив, що участь слідчого необов'язкова для обрання запобіжного заходу.
«Підозрюваний Стахів в черговий раз не погоджується з діями головуючого, він хоче оголосити відвід. Оголошується перерва в судовому засіданні. Ще раз наголошую: я не задовільняю клопотання Стахіва про щось там. А оголошую перерву у засіданні для того, щоб інший склад суду вирішив питання щодо мого відводу в іншому судовому засіданні», — оголосив Романюк.
Клопотання розглянуть 2 жовтня.
25 вересня працівники СБУ та Нацполіції провели обшуки в Остапа Стахіва. Також СБУ провела обшуки в низки його соратників — Дмитра Вратіла, Наталії Реган та співорганізатора псевдожурналістських курсів у Києві Жана Новосельцева, який 26 липня цього року вийшов із СІЗО під заставу у 242 тис. гривень.
Того ж дня Стахіву оголосили підозру. Йому інкримінують поширення інформації про розташування ЗСУ та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1, 2 ст. 190 КК України).
Галицький районний суд Львова переніс обрання запобіжного заходу на 27 вересня через те, що підозрюваний не з'явився на засідання 25 вересня. За словами прокурорів, повістку Стахіву було вручено, але він відмовився розписуватися в цьому, пояснивши, що погано почувається і потребує адвоката. 27 вересня суд знову перенесли через відсутність підозрюваного.
Як повідомляв «ДМ», у липні 2023 року Стахів оголосив про відкриття «курсів журналістики». Після завершення 21-денного платного курсу учасникам обіцяли видати посвідчення журналіста міжнародного зразка.
Вже цього року в липні Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів». За тією ж адресою зареєстрована й низка інших організацій Стахіва: ГО «Ідея нації», «Народне телебачення», «Народний журналіст», «Об’єднання правозахисників України» та інші.
Фото: Суспільне
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.