У «Телеграмі» виявили 37 акаунтів підсанкційних російських медіа та блогерів, — звіт Alliance4Europe
«Телеграм», продовжує робити доступними для європейської аудиторії контент, створений російськими державними ЗМІ та медіаперсон, які перебувають під санкціями. Про це йдеться у звіті «Європейський Союз: доступ до контенту російських ЗМІ та окремих осіб, які потрапили під санкції, у Telegram», оприлюдненому Alliance4Europe.
Група дослідників Counter Disinformation Network (CDN), мережі із 42 організацій, що займаються протидією дезінформації, станом на кінець вересня у «Телеграмі»:
- 26 офіційних каналів російських підсанкційних ЗМІ,
- 11 особистих каналів осіб, проти яких введено санкції.
«З 18 підсанкційних медіа 15 були ідентифіковані як такі, що мають принаймні один канал Telegram, відкрито доступний з ЄС, незважаючи на накладені санкції. Усі ці канали є активними та відрізняються за охопленням: одні мають мільйони підписників, а інші лише кілька тисяч. Доступність цих точок значно вища, ніж на будь-якій раніше дослідженій платформі», — зазначили автори звіту, які перед цим проводили аналогічні дослідження щодо виконання санкцій Євросоюзу відносно російських ЗМІ онлайн-платформами Google / YouTube, TikTok, Meta та X.
Перелік телеграм-каналів підсанкційних російських ЗМІ, доступні для аудиторії в ЄС
Серед 11 телеграм-каналів підсанкційних медіаперсон, виявлено низку таких, що мають мільйонні аудиторії. Лише Володимир Соловйов має понад 1,3 мільйона підписників, Маргарита Симонян — понад 550 тис., Захар Прилєпін — близько 300 тис.
Список телеграм-каналів медіаперсон, які перебувають під санкціями ЄС, доступних для аудиторії ЄС
«Незважаючи на те, що Telegram заявив про свій намір посилити модерацію деяких незаконних матеріалів після арешту 24 серпня 2024 року свого генерального директора Павла Дурова у Франції, немає жодних ознак того, що платформа доклала значних зусиль для забезпечення ефективного застосування санкцій ЄС щодо підконтрольних Кремлю ЗМІ. На сьогоднішній день контент і актори, які порушують санкції ЄС, залишаються у вільному доступі для аудиторії в ЄС без обмежень», — повідомив співавтор звіту, провідний дослідник та координатор CDN Саман Назарі.
Щоб повністю імплементував положення ЄС, пов’язані з санкціями, «Телеграм» має:
- вжити заходів щодо контенту та каналів, перелічених у звіті,
- активно шукати контент та діячів, подібних до перелічених у звіті,
- переглянути усі імен зі списку санкцій ЄС, щоб переконатися, що вони не мають доступу до платформи у ЄС;
- забезпечити, щоб ідентифіковані канали не отримували вигоди від механізмів розподілу доходів, які можуть суперечити санкціям ЄС.
Представників громадянського суспільства закликали повідомлятим як платформам, так і органам влади про виявлення облікових записів осіб та медіа, які перебувають під санкціями.
- Читайте також: Telegram буде передавати владі особисті дані тих, хто займається нелегальною діяльністю
Фото: science.feedback.org
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.