З жовтня 2024 року в Україні наберуть чинності нові важливі зміни, що торкнуться багатьох сфер життя громадян. У першу чергу це стосується фінансів, опалювального сезону, соціальних виплат, а також нововведень для освітян.
Ось найважливіші нововведення:
Обмеження на перекази та податки:
З 1 жовтня Нацбанк України вводить ліміти на грошові перекази з картки на картку – до 150 000 гривень на місяць для всіх громадян. Винятком будуть перекази на власні рахунки, рахунки волонтерів та по IBAN. Щодо податків, військовий збір підвищиться з 1,5% до 5%. ФОПи, які працюють за єдиним податком, сплачуватимуть 10% від мінімальної зарплати, а ті, хто на III групі – 1% від доходу. Для небанківських фінустанов ставка податку на прибуток зросте до 25%, для банків – аж до 50%.
Опалювальний сезон і субсидії:
Із 15 жовтня в більшості регіонів розпочнеться опалювальний сезон. У разі холодної погоди його початок можуть змістити. Окрім цього, зростуть субсидії на оплату опалення, а домогосподарства з електричним опаленням отримають пільгові тарифи.
Національний кешбек:
Програма підтримки вітчизняного виробника "Зроблено в Україні" обіцяє кешбек за покупку українських товарів. Виплати можуть сягати до 3000 гривень, і почнуться вони вже 20 жовтня.
Збільшення допомоги з безробіття:
Мінімальна виплата допомоги по безробіттю зросте до 3000 гривень, але для людей з коротким трудовим стажем ця сума залишиться на рівні 1500 грн.
Перехід на зимовий час:
У ніч з 26 на 27 жовтня відбудеться перехід на зимовий час – стрілки годинників переведуть на годину назад. Варто зазначити, що це останній подібний перехід, оскільки Верховна Рада проголосувала за скасування літнього часу.
Зміни у тарифах:
Ощадбанк і Укрпошта змінять тарифи на послуги. З жовтня плата за SMS-інформування зросте, але знімати до 3000 грн через банкомати буде безкоштовно. Також Укрпошта підвищить ціни на марки та інші поштові послуги через впровадження ПДВ.
Медогляди для освітян:
Викладачі та педагоги тепер зобов’язані проходити обов’язкове психіатричне обстеження для підтвердження придатності до роботи.
Ці зміни вплинуть на фінанси, оплату послуг та соціальну допомогу багатьох громадян, тому важливо бути в курсі й вчасно адаптуватися до нових умов.
Раніше ми повідомляли, військовий збір, опалення, мобілізація, що зміниться у жовтні?
В Україні хочуть підвищити ще один податок- детальніше на Знай.ua.