Замало українців, які живуть за кордоном, виявили бажання приєднатися до Українського легіону. Про це заявив віцепремʼєр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш в ефірі Wirtualna Polska.
- Ми не відповідаємо за рекрутацію, а відповідаємо за підготовку і навчання. Ми готові до цього навчання, але кількість осіб, яка мала зголоситися з українського боку, є замалою, — констатував польський віцепремʼєр.
За його словами, польська сторона «перебуває в готовності від початку вересня».
- Декларації з українського боку були такі, що це буде дуже велика кількість, з якої може навіть бути сформована одна бригада, тобто кілька тисяч осіб. Але немає стільки бажаючих, — сказав Косіняк-Камиш.
Він додав, що у польському суспільстві «викликає певні емоції» той факт, що є значна потреба в українських військових, а багато молодих чоловіків, які говорять українською, не зголошуються до Українського легіону.
Міністр національної оборони зазначив, що Польща підготувалася до тренування Українського легіону, як це було передбачено безпековою угодою між Польщею й Україною. Загалом, за його словами, Варшава підготувала понад 20 тисяч українських військових, що найбільше серед країн в межах місії ЄС і двосторонніх відносин.
- 8 липня Україна і Польща підписали безпекову угоду, яка передбачає створення на території Польщі нового добровольчого підрозділу — Українського легіону, який складатиметься з українців, котрі проживають за кордоном.
- 11 липня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вже кілька тисяч українців зареєструвалися для вступу до Українського легіону. Він розповів, що у Польщі перебувають до одного мільйона українців обох статей, багато з них прагнуть служити, “але не хочуть, щоб їх відправляли воювати без належної підготовки та спорядження”. Добровольці вирушать в Україну з правом повернутися до Польщі після ротації.