Якщо ви думаєте взяти кредит, подумайте двічі, особливо якщо ставка зашкалює. За словами експертів, такі кредити можуть призвести до банкрутства або навіть втрати майна.
А все це через те, що ми спостерігаємо аномальне зростання мікрокредитів готівкою, повідомляє "Главком". Це, як то кажуть, сигналізує про зниження реальних доходів населення.
Дослідження показують, що 60-65% людей, які взяли кредити в мікрофінансових організаціях (МФО), мають труднощі з грошима до наступної зарплати.
Закон, який обмежує максимальні ставки кредитування до МФО, схоже, не працює. Реальна річна ставка зараз коливається від 130% до фантастичних 13500%. В інших країнах кредити готівкою теж не дешева історія, але в Україні лихварство процвітає, особливо серед людей, які роблять імпульсивні покупки або страждають від фінансової безграмотності.
Якщо ви опинилися у складній фінансовій ситуації та заборгували МФО, ось кілька порад, як вийти з цієї пастки:
-
Торгуйтесь. Не бійтеся наполягати на реструктуризації свого обов'язку. Якщо ваша ставка 5000% річних, кредитор має можливість знизити її. У банках нині нормальні ставки близько 30-50%.
-
Перевірте банк. Перш ніж звернутися до МФО, подивіться, що пропонує ваш банк. У 90% випадків умови будуть кращими, і овердрафт може виявитися зручним рішенням. Банки хочуть клієнтів з постійним доходом, тому якщо ваша зарплата надходить на картку, у вас є шанси на кредит.
-
Подивіться, чи є кредитна спілка на вашому підприємстві. Зазвичай вони працюють на принципах взаємодопомоги та можуть запропонувати розумніші умови.
Важливо: намагайтеся перекредитуватися під адекватну ставку, бо навіть законодавчо обмежені кредити (365% річних) за інфляції 5-10% можуть призвести до фінансових катастроф. Не дозволяйте високим ставкам затягнути вас у боргову яму.
Крім того, Знай.ua повідомляв, українців не каратимуть за прострочені кредити: кого звільнять від сплати відсотків