Росіяни дійсно працюють над збільшенням дальності роботи КАБів, – Коваленко
Росіяни дійсно працюють над збільшенням дальності роботи КАБів, – Коваленко

Росіяни дійсно працюють над збільшенням дальності роботи КАБів, – Коваленко

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко. Він також закликав партнерів не відтерміновувати рішення щодо дозволу на удари далекобійною зброєю вглиб Росії.

Чи збільшать росіяни дальність роботи КАБів

Ворог дійсно постійно працює над збільшенням дальності роботи КАБів,
– повідомив Коваленко.

Він зазначив, що критично важливо знищити інфраструктуру, яка дозволяє російській авіації здійснювати атаки на Суми, Харків, а також по Запоріжжю та на сході країни.

"Рішення бити західною зброєю вглиб Росії має бути ухвалене, якщо інших способів зупинити російський ВПК від виробництва ракет та КАБів нема", – наголосив голова ЦПД.

Які ще міста можуть опинитися під ударами КАБів

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в етері телемарафону повідомив, що росіяни розробляють універсальні модулі корекції для КАБів, що може збільшити дальність їх польоту.

Перші такі модулі дозволяли бомбам ФАБ-250 та ФАБ-500 долати відстань до 30 кілометрів, які використовувалися по Бахмуту в 2022 році. Але зараз вони покращили аеродинамічні характеристики. І бомба ФАБ-250 і ФАБ-500 може долати вже 80 кілометрів. Подальший розвиток та вдосконалення може дозволити росіянам завдавати удари на відстань до 100 кілометріві більше,
– пояснив Коваленко.

Він зазначив, що найбільша небезпека виникне, якщо російським військовим вдасться інтегрувати в авіаційну бомбу реактивний прискорювач. У цьому випадку вони зможуть атакувати цілі на відстані до 150 кілометрів.

"Ми мали досвід з використанням французьких бомб Hammer, або JDAM. Hammer взагалі має реактивний прискорювач у деяких модифікаціях. І росіяни також намагаються адаптувати до своїх бомб відповідні реактивні прискорювачі, які дозволять збільшити дальність польоту. І це загроза навіть для далеких тилових міст, таких як Полтава та Одеса", – зазначив військово-політичний оглядач.

Коваленко додав, що на російських складах зберігаються десятки тисяч авіабомб радянських часів. До того ж, Росія продовжує їхнє виробництво і зараз.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader
loader