Про це повідомляє Медіазона, передає Укрінформ.
За версією держобвинувачення, 27 вересня 2022 року Навальна збиралася влаштувати вибух біля будівлі адміністрації в окупованому Маріуполі під час проведення «референдуму» про приєднання окупованих територій до РФ.
Навальній інкримінували статті про підготовку теракту, а також про незаконне зберігання вибухових пристроїв.
Під час дебатів прокурор зажадав для неї 14 років колонії та штрафу у розмірі 400 тисяч рублів. Суд пом'якшив звинувачення, перекваліфікувавши частини обох статей, тобто прибрав звинувачення у спробі вчинити злочин групою осіб, штраф не призначили.
Адвокат Іван Бондаренко заявив, що оскаржуватиме вирок.
Про затримання Навальної за підозрою у підготовці теракту повідомило 27 вересня 2022 року російське держінформагентство. Також було сказано, що дівчина визнала провину.
У суді Ірина Навальна розповіла про тортури, які застосовували до неї. За словами дівчини, їй завдавали ударів електрошокером, залякували. «Зрештою я погодилася оговорити себе, щоб зберегти своє життя та життя своїх близьких», - сказала Навальна.
Вона також говорила, що її «проінструктували», як поводитися під час слідчих дій: «Треба буде тицьнути пальцем у шафу і сказати, що там у тебе лежала вибухівка». У квартирі дівчини силовики знайшли посвідчення її вітчима, який служив в «Азові» і зараз перебуває у полоні.
У травні 2022 року, після окупації Маріуполя, Ірина Навальна разом із матір'ю Олександрою Скачко евакуювалася на підконтрольну уряду територію України. Проте в серпні Навальна повернулася в окуповане місто, де залишилася її бабуся. Через місяць дівчину затримали.
Як повідомляв Укрінформ, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українського військовослужбовця Олександра Любаса до 20 років ув'язнення за "спробу висадки" на узбережжя окупованого Росією Криму та "нападу на російських військовослужбовців".