Фундація «Суспільність» розпочинає проєкт з посилення інфомедійної грамотності молоді та ментальної підтримки журналістів
Фундація «Суспільність» розпочинає проєкт з посилення інфомедійної грамотності молоді та ментальної підтримки журналістів

Фундація «Суспільність» розпочинає проєкт з посилення інфомедійної грамотності молоді та ментальної підтримки журналістів

У межах проєкту для молоді заплановані «Вечори критичного мислення», а також освітні кампанії, мистецькі виставки та перформенси на тему протидії дезінформації.

Фундація «Суспільність» у партнерстві із Представництвом ЮНЕСКО в Україні та за підтримки уряду Японії розпочинає проєкт «Стійкість України через медіа та інформаційну грамотність і ментальну підтримку журналістів». Він скерований на посилення інфомедійної стійкості українців та збільшення потенціалу і компетенцій відновлення в умовах війни, повідомила фундація на своїй фейсбук-сторінці.

Перший компонент проєкту покликаний покращити медійну та інформаційну грамотність молоді, підвищити обізнаність про інформаційні загрози, розвинувати вміння та навички опиратися дезінформаційним наративам.

«Наша робота буде спрямована на посилення міжсекторального партнерства та стійкості молодих українців до зловмисних інформаційних впливів та розвиток усвідомленого медіаспоживання зазначила керівниця проєкту Катерина Федотенко. — Ми впроваджуватимемо інноваційні рішення та цифрові інструменти для підвищення медіа та інформаційної грамотності».

У межах проєкту заплановано низку офлайн та онлайн активностей. Зокрема, проведення «Вечорів критичного мислення», створення Мережі амбасадорів з медіа та інформаційної грамотності, реалізацію освітніх кампаній серед молоді, організацію мистецьких виставок та перформенсів на тему протидії дезінформації.

Другий компонент проєкту орієнтований на розвиток комплексної психологічної підтримки українських медіа та супровід редакцій у розвитку культури турботи про ментальне здоров’я журналістів.

«Програма підтримки включає чотири ключові компоненти: діагностику, навчання, індивідуальні консультації та заходи відновлення для журналістів», розповів керівник напрямку ментальної підтримки журналістів Андрій Сидоренко.

  • Читайте також: ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час

Фото: Фундація «Суспільність» / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Японія Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader