Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на президента фармакологічної компанії «Активний компонент» Олександра Семенова, передає Укрінформ.
За словами Семенова, після останнього пакета антиросійських санкцій заборонено поставляти в Росію певні інтермедіати, активи і реагенти.
"Ми з цим стикнулися як виробники фармсубстанцій. Ті ж самі китайські компанії вже вводять рестрикції щодо певних позицій", - заявив президент фармкомпанії.
За його словами, ситуація з поставками у перспективі лише погіршуватиметься. Водночас у Росії неможливо налагодити виробництво власної сировини без преференцій з боку держави.
За наявними даними, залежність російських виробників ліків від іноземної сировини сягає 80%. При цьому понад дві третини імпорту припадає на Китай та Індію.
Після початку повномасштабної війни РФ проти України російська фарміндустрія стикнулася з проблемами під час імпорту сировини, що спровокувало подорожчання ліків. У 2023 році в Росію було ввезено 12 847 тонн субстанцій проти 17 199 тонн роком раніше. На тлі дефіциту вартість їх у минулому році збільшилась на 26% - до 116 доларів США за кілограм.
Через проблеми з поставками сировини для виготовлення препаратів та вихід з російського ринку міжнародних фармвиробників у РФ різко скоротилась кількість доступних ліків. Зокрема, у 2023 році з асортименту зникли 2,2 тисячі позицій, за підсумками року в аптеках загалом було доступно 19,4 тисячі лікарських засобів, що на 11% менше, ніж у попередньому році.
Як повідомляв Укрінформ, на ТОТ Херсонщини люди скаржаться на брак і якість ліків, які завозять росіяни.
Фото: Getty Images