Людям просто не вижити: експерт заявив, що пенсійні реформи не спрацюють
Людям просто не вижити: експерт заявив, що пенсійні реформи не спрацюють

Людям просто не вижити: експерт заявив, що пенсійні реформи не спрацюють

Нині мінімальна пенсія в Україні становить 2361 грн., і це офіційно вважається прожитковим мінімумом для непрацездатних. Але фактично за розрахунками Мінсоцполітики, щоб реально вижити, потрібно близько 7200 грн.

Експерт "Економічного дискусійного клубу" Олег Пензін для "Українського радіо" пояснив, як за таких умов взагалі можна існувати, коли ціни в магазинах явно говорять про протилежне.

Мінімальна зарплата – 8000 грн, що вже більше відповідає реальній картині, але пенсія навіть середня все ще відстає. Середня пенсія по Україні – це 5800 грн, і навіть вона не дотягує до тих 7200 грн, необхідних для життя.

Економіст каже, що без додаткової підтримки або інших джерел доходу людям просто не вижити. Так, обіцяють індексацію пенсій наступного року, але соцвиплати планують скоротити, а індексація навряд чи вирішить проблему.

українські пенсіонери залишаються бідними

У Європі пенсіонери можуть розраховувати на виплати завдяки солідарній системі, коли працюючі щомісяця відраховують частину своєї зарплати до Пенсійного фонду. Роботодавці сплачують 22% соціального податку, з яких 20% йдуть саме на пенсії. Це дозволяє державі забезпечувати поточних пенсіонерів. Але в Україні ситуація з пенсіями не така райдужна.

У нас все ще немає другого рівня пенсійної системи – тієї накопичувальної, яка дозволила б збільшити пенсійні виплати. В ідеалі пенсійна система складається із трьох рівнів: обов'язкових відрахувань, накопичувальних рахунків та добровільних внесків. Саме другий рівень дає змогу збільшити пенсію до гідного рівня. Але впровадження цієї системи потребує серйозних грошей, яких зараз немає.

Пенсіонер тримає гроші в руках

Українцям обіцяють запровадити другий рівень уже не перший рік, але реальності такі, що поки що на це немає коштів. 2025 року очікувати змін не варто. Більше того, соціальні стандарти заморозять, а виплати на охорону здоров'я та освіту скоротять на 50 мільярдів гривень.

Тож навіть якщо цей другий рівень пенсійної системи колись і запровадять, він торкнеться лише молодих людей – тих, хто молодший за 35–40 років і ще встигне щось накопичити на своїх рахунках. А нинішні пенсіонери, на жаль, не побачать у цьому жодного порятунку.

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців позбавлять права на субсидію: хто в зоні ризику

Теги за темою
пенсії
Джерело матеріала
loader