Дотримання принципів Європейського зеленого курсу є одним із обов’язкових напрямів у процесі євроінтеграції. Екологічна трансформація, яка впроваджується ЄС для досягнення кліматичної нейтральності, напряму стосується сільського господарства.
Сьогодні для українського бізнесу цілі декарбонізації є добровільним вибором без обов’язкового регулювання, хоча вже є агрокомпанії-першопрохідці на цьому шляху. Але незабаром відповідність Європейському зеленому курсу (ЄЗК) стане питанням не додаткових можливостей, а питанням комплаєнсу. Проте у виробників ще є час підготуватися до перехідних ризиків та успішно інтегруватися у нові виробничі ланцюги Євросоюзу, що створюються для втілення ЄЗК.
Україна має сценарій економічного розвитку для досягнення вуглецевої нейтральності
Попри те, що в країні третій рік триває війна, у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів прийняли рішення, що найближчий рік буде роком кліматичного діалогу, і Україна буде поетапно впроваджувати свою політику. Про це під час конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» розповіла заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.