Ціна війни: експерт прогнозує неминучий крах російської економіки
Ціна війни: експерт прогнозує неминучий крах російської економіки

Ціна війни: експерт прогнозує неминучий крах російської економіки

Російська економіка не зможе вистояти у 2025 та 2026 роках, і єдиний вихід — визнання поразки у війні та звернення до Заходу з проханням про зняття санкцій, оскільки внутрішні ресурси вичерпані, а допомога Китаю є малоймовірною.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

"Уряд повідомляв, що "вдалося взяти під контроль" дефіцит державного бюджету, який скоротився до одного трильйона, але ми бачимо, що до кінця 2024 року він досягне 3-4 трильйонів і поглине практично дві третини ліквідної частини Фонду національного добробуту, що залишилася. Це означає, що наступного року практично нічого не залишиться", — зазначив Длігач.

Експерт наголосив: якщо виключити ВПК, то решта секторів російської економіки перебувають у рецесії та скорочуються. Зокрема, існує проблема у логістичній сфері.

"Уявіть, логістика, яка була орієнтована на виштовхування продуктів — добрив, металів до Європи, тепер змушена переорієнтуватися на експорт до Азії. Туди пропускна спроможність залізниці не працює і черги розтягуються на місяці, що призводить до подорожчання логістики", — акцентував він.

Крім того, за словами експерта, необхідно враховувати, що санкції ЄС та США збільшили вартість фінансування операцій через юань, рупію та криптовалюту на 30-40%. Водночас реальна інфляція в країні досягла 20-22% річних, що значно перевищує показники, представлені Центральним банком РФ.

"Все це в комплексі говорить про те, що російська економіка не має жодних інструментів для того, щоб вистояти у 2025-му і тим більше у 2026 році. Єдиний спосіб — це визнати поразку у війні та просити про зняття санкцій. Або сподіватися на те, що Захід, США та ЄС послаблять свої позиції та знизять санкції, попри продовження війни", - вважає економіст.

Він наголосив, що у Росії не залишилося внутрішніх варіантів. Китай не є помічником — він відмовився кредитувати російську економіку і не має наміру допомагати у фінансовому та економічному плані.

"Таким чином, чекати на допомогу Росії більше немає звідки, хіба що від Північної Кореї", — підсумував Андрій Длігач.

Джерело матеріала
loader