Про це в Люксембурзі, перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми обговоримо Україну і Близький Схід - в обох випадках ситуація погіршується. В Україні зерновий експорт знову перетворюється на проблему. Росія атакує кораблі – маємо вже три такі випадки, коли судна, що транспортують зерно, були атаковані росіянами. Ми маємо посилити нашу підтримку – це єдине можливе рішення з нашого боку», - зазначив Боррель.
Він повідомив, що сьогодні міністри продовжуватимуть дискусію, як розблокувати виплати в рамках Європейського фонду миру (понад 6 млрд євро допомоги для України були заблоковані Угорщиною – ред.), та як посилити протиповітряну оборону в Україні.
«Ми маємо розірвати це коло – вони (росіяни – ред.) руйнують, ми поновлюємо. Ми маємо уникати руйнувань. Зима вже майже настала, удари по електричній системі тривають, і війна продовжується. Українці чинять спротив, але їм потрібно більше підтримки. Сьогодні міністри закордонних справ обговорять це. Ми вислухаємо нового міністра закордонних справ України, і, я сподіваюся, приймемо певні рішення з метою збільшення нашої підтримки», - зазначив високий представник ЄС.
Він нагадав, що напередодні всі 27 країн ЄС після довгої дискусії прийняли заяву, яка засуджує удари Армії оборони Ізраїлю по об’єктах Тимчасової місії ООН в Лівані (UNIFIL), та нагадав, що ця місія розгорнута в країні за рішенням Ради Безпеки ООН, але не з ініціативи генерального секретаря цієї організації.
Водночас Боррель звернув увагу на продовження бойових дій у Газі, де гуманітарна ситуація вже перетворилася на катастрофу. У цьому контексті, за його словами, ЄС продовжує закликати до негайного припинення вогню по всьому регіону Близького Сходу, щоб запобігти переростанню конфлікту в повномасштабну війну.
Високий представник ЄС зауважив, що серед інших питань міністри обговорять ситуацію у Венесуелі та розвиток партнерства між ЄС і Марокко.
Як повідомлялося, сьогодні в Люксембурзі відбувається зустріч у форматі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є продовження допомоги для України та ситуація на Близькому Сході. Як очікується, до дискусії європейських міністрів по Україні в онлайн форматі приєднається міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Серед інших питань, які обговорять міністри, розвиток подій та виборчі процеси у Молдові та у Грузії, ситуація в Азербайджані, у Вірменії та у Венесуелі.