ВАКС зобов'язав НАБУ внести до ЄРДР відомості за заявою Коломойського
ВАКС зобов'язав НАБУ внести до ЄРДР відомості за заявою Коломойського

ВАКС зобов'язав НАБУ внести до ЄРДР відомості за заявою Коломойського

Раніше НАБУ відмовлялося внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про злочин за фактами заволодіння корпоративними правами компаній Укрнафта, Укртатнафта, Укрнафтобуріння, шляхом зловживання службовим становищем посадовцями і службовими особами.

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою бізнесмена Ігоря Коломойського. Відповідну ухвалу оголосив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк.

"Скаргу задовольнити. Зобов'язати уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, подані у заяві Ігоря Коломойського при кримінальні правопорушення від 18.09.2024", - повідомив суддя.

Перед оголошенням цієї ухвали сторона захисту Ігоря Коломойського представила його скаргу і просила суд зобов'язати службових осіб Національного антикорупційного бюро України, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою про корупційні кримінальні правопорушення, яка була подана і датується 18 вересня 2024 року.

Скарга Коломойського стосується бездіяльності НАБУ щодо не внесення відомостей за його заявою про злочин за фактами заволодіння корпоративними правами компаній Укрнафта, Укртатнафта, Укрнафтобуріння, шляхом зловживання службовим становищем особами Офісу президента та службових осіб інших органів державної влади.

Зокрема, у заяві Коломойського йшлося про вчинення кримінального правопорушення рядом службових осіб категорії "А", службових осіб державних та правоохоронних органів.

Відповідна заява була направлена до НАБУ шляхом поштового зв'язку. Згідно даних "Укрпошти", ця заява надійшла до НАБУ 23 вересня, і тому, відповідно до чинного законодавства (стаття 214 Кримінального процесуального кодексу), відомості до ЄДРР необхідно було внести не пізніше 24 годин, а саме 24 вересня. Водночас, до сьогоднішнього дня Коломойський не має відомостей про те, що відповідні були внесені до єдиного реєстру.

Коломойський вважає таку дію НАБУ бездіяльністю. Своєю чергою, від НАБУ на судове засідання ніхто не прийшов.

"Справа" Ігоря Коломойського

Справа, через яку бізнесмен досі перебуває в СІЗО, стосується подій 2003 року, коли було скоєно напад на директора однієї з юридичних компаній у Криму. Цю справу поновили в один день зі справою "Приватбанку".

Європейський суд з прав людини розпочав розгляд скарги адвокатів Коломойського щодо незаконності його кримінального переслідування та допущених під час нього порушень прав і свобод.

Крім того, стало відомо, що міжнародні експерти IAC ISHR знайшли порушення у справі Коломойського. 

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про скандальну справу, та з'ясовував, що "закидають" бізнесменові та що не так зі звинуваченнями.

Джерело матеріала
loader
loader