У четвер, 17 жовтня, у дзвіниці Києво-Печерської лаври в Києві відкрили виставку різьблених робіт "Скорботний шлях Бахмуту"
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Юлія Зубченко.
Вона розповіла, що головними експонатами виставки є експозиція VIA DOLOROSA українського митця Дмитра Денисенка, який створює різбленки - на відібраних страусиних яйцях прорізає спеціальним обладнанням свої картини.
За його словами, для створення однієї композиції потрібно 2-3 місяці.
"Складність полягає в тому, що завжди кожна шкаралупа, вона спеціально відбиралася. Я хочу сказати, що левова доля із цих робіт, вона іще була заготовлена зі страусового яйця саме із Сімферополя, із нашого автономної республіки Крим", - розповів Денисенко.
Фото: Юлія Зубченко
Митець родом із Бахмуту Донецької області, де створював свої роботи. Він пояснив, що експонати зібрані на релігійну тематику й розповідають про шлях Ісуса.
"Кожна із цих робіт відслідковувала окрему стадію входження Христа. І наша основна задача була різьбою відобразити емоційний стан цієї ходи. Так як ці роботи створювалися в Бахмуті, то зараз, особливо в цій ситуації, після вторгнення, вона набуває особливого значення. Ми можемо провести різноманітні паралелі, де ми бачимо, що так само, як і несправедливо винесений вирок Понтієм Пілатом, так само і Бахмут стає знищеним, як і був знищений ще за часів Ізюмського шляху", - розповів митець.
Також Денисенко підкреслив, що до повномасштабного вторгнення РФ в Україну колекція налічувала 40 експонатів, проте врятувати вдалось лише половину.
"Зараз в цьому залі експонуються 20 робіт - це ті, що залишилися… Ми маємо надію, що в подальшому ці роботи, які були знищені, вони будуть відновлені", - додав він.
Виставка триватиме у Лаврській дзвіниці до 17 листопада.
Фото: Юлія Зубченко
17 жовтня 2024 року в Києві стартує проєкт "Книга-мандрівка. Крим – це Україна": в його межах запланована ілюстративна виставка “Абетка Криму".