Чи варто купляти долари зараз
Як розповів 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий, в кожного є певні короткострокові та довгострокові плани, а отже єдине, що можна порадити щодо купівлі валюти – це не намагатися скупити всю валюту, готуючись до нібито "захмарного курсу".
Банкір пояснив, що у громадян наразі відсутні обмеження на придбання валюти.
Зауважте! Станом на 17 жовтня, купівля долара банками – 41,05 гривні, а продаж – 41,50 гривні. У той час євро по 44,85 гривні та по 45,45 гривні відповідно. Обмінники купують долари по 40,83 гривні, а продають – по 41,53 гривні. Євро ж купують по 44,96 гривні, продають – по 45,70 гривні.
Тарас Лєсовий
Начальник департаменту казначейства Глобус Банку
На мій погляд, вкладати всі заощадження у валюту є хибним наміром, адже валюті також притаманна інфляція: цьогоріч "долар" втратив понад 3% своєї вартості, євро – майже 3%.
Варіанти для вкладання грошей
Лєсовий наголошує, що тримати гроші "під подушкою", це те саме, що наражати себе на певні ризики. І йдеться не лише про інфляційні.
Навіть валютні депозити не дають тієї дохідності: середні ставки на доларові вклади не перевищують 1,5% річних, а єврові – 1,3% річних. Тобто вдвічі менше за рівень інфляції,
– каже банкір.
Цікаво! Ідеальним варіантом, на думку Тараса Лєсового, є баланс, а саме – частина коштів може зберігатися у валюті, частина на гривневих депозитах, при цьому варто розглядати як ультракороткі вклади тривалістю до 6 місяців, також довготривалі, приміром, на 1 рік. Крім того, варто подумати про частину коштів на картці чи готівкою