Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF
Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF

Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF

У період з 21 по 25 жовтня п.р. Державна служба фінансового моніторингу України (по квоті Комітету Ради Європи MONEYVAL та за підтримки проекту Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI)) братиме участь у Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF, які проходитимуть у м. Париж (Французька Республіка).

Україна та партнери неодноразово привертали та продовжують привертати увагу FATF щодо наростаючих ризиків та загроз, які провокує російська федерація (РФ) через розпочату кровопролитну війну проти України.

Відповідно до офіційної інформації FATF за наслідками попереднього Пленарного засідання, зупинення членства РФ у FATF залишається в силі. У продовження заяв, опублікованих з березня 2022 р., FATF повторно наголосило, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо поточних та нових ризиків обходу заходів, вжитих проти РФ з метою захисту міжнародної фінансової системи.

Нагадуємо, що за наслідками Пленарного засідання у лютому п.р., FATF прийнято відповідну Заяву, відповідно до якої, члени FATF із занепокоєнням відзначають потенційні ризики для міжнародної фінансової системи, включаючи зростаючі фінансові зв’язки РФ з країнами, на які поширюються контрзаходи FATF, ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ), а також зловмисну кіберактивність і атаки програм-вимагачів. Зважаючи на серйозність цих ризиків, багато членів FATF вживають проактивних заходів для захисту себе та Глобальної фінансової системи.

Одне з важливих питань розглянутих FATF на попередньому засіданні стосувалось посилення ризиків, що походять від Корейської Народної Демократичної Республіки (КНДР). FATF оприлюднила оновлену заяву в якій, враховуючи підвищені ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ), повторила свій заклик застосовувати контрзаходи щодо високоризикових юрисдикцій (КНДР, Іран). З повним текстом заяви можна ознайомитись за посиланням. Важливо підкреслити, що це особливо актуально враховуючи численні докази зростаючої кооперації РФ та КНДР (стратегічне військове та економічне партнерство).

Під час засідання у Парижі одним із ключових питань має бути стримування зростаючих зусиль РФ, що спрямовані на посилення її зв'язків з Північною Кореєю, які мають прямі ознаки порушень Резолюцій РБ ООН, а отже і визначених Рекомендацій FATF та, які перейшли від прихованих до відкритих та більше того формалізованих.

У зв’язку з цим, напередодні засідань FATF Міністерством фінансів України спільно з Держфінмоніторингом оприлюднено відповідний прес-реліз в якому закликано FATF вжити відповідні дії для захисту безпеки світової фінансової системи та внести росію до “чорного” списку на найближчому Пленарному засіданні.

“Очевидна невідповідність росії стандартам FATF повинна бути вирішена. Завдяки її постійним взаємодіям з країнами з чорного списку та відсутності прозорості, ризики, які несе росія для функціонування глобальної економіки, зростають щодня. Єдино правильним кроком FATF є включення росії до чорного списку”, - підкреслив Ігор Черкаський, Голова Державної служби фінансового моніторингу України.

Джерело матеріала
loader
loader