Ігор Черкаський
  • Дата народження
    28 жовтня 1970
  • Країна
    Україна
Ігор Черкаський
5812

Ігор Черкаський

Черкаський Ігор Борисович: голова Державної служби фінансового моніторингу

Ігор Черкаський - Фото 1

Черкаський Ігор Борисович — головний фінансовий розвідник, якого запідозрили в приховуванні корупційних мільйонів своєї сім'ї

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Ігор Борисович Черкаський народився 28 жовтня 1970 року в місті Київ, Україна.

Освіта

У Черкаського дві вищі освіти: економіста і юриста. У 2001 році захистив дисертацію: "Механізм фінансового співробітництва з ЄС у системі міжнародних економічних пріоритетів України". Через 11 років став доктором економічних наук.

У 2003 році йому надали почесного звання "Заслужений юрист України".

Ігор Черкаський - Фото 2

Сім’я

Ігор одружений на Наталії Черкаській. Вона займається підприємницькою діяльністю (консультації з питань комерційної діяльності та управління). У подружжя є двоє дітей: син Григорій і дочка Марія. Обидва теж займаються бізнесом у сфері діяльності страхових агентів і брокерів.

Кар'єра

У 1997 році Ігор став одним із засновників і власників страхової компанії "Кредо-Класік". Протягом майже десяти років (з невеликими перервами) Черкаський займав керівні посади в цій компанії.

У 1998 і 2002 роках Ігор балотувався самовисуванцем на парламентських виборах по 185-му і 184-му мажоритарних округах (Херсонська область). Обидва рази він посів третє місце. Вперше його підтримало 11 522 виборців (або 9.48%), вдруге за нього віддали свої голоси 9129 виборців (9.88%).

З 2002 по 2005 рік він працював у президентській адміністрації, де займався питаннями судової реформи, діяльності військових формувань та правоохоронних органів. У 2003 році Ігорю присвоїли 1-й ранг державного службовця.

З 2006 по 2008 рік Черкаський нетривалий час був депутатом спочатку Київської міської ради V скликання, а потім Верховної Ради VI скликання. Ігор балотувався від Блоку Юлії Тимошенко.

У лютому 2008 року після складання мандата парламентарія Черкаський очолив Держкомітет фінансового моніторингу. На чолі комітету Ігор залишався до перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в березні 2010 року. Після цього його звільнили.

Ігор Черкаський - Фото 3

Наступні чотири роки Черкаський був поза державною службою. Він керував громадською організацією "Фонд правових ініціатив". Після Революції Гідності, в березні 2014 року, Ігор був призначений на пост керівника Державної служби фінансового моніторингу. На цій посаді він змінив Сергія Гуржія.

Влітку 2019 року Черкаський став членом РНБО, а рівно через рік — Національної ради з антикорупційної політики.

Компромат

Наприкінці 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро запідозрили Черкаського у розтраті півтора мільярда доларів вилучених коштів у президента-втікача Януковича. Антикорупціонери проводили досудове розслідування.

Навесні 2020 року в мережі з`явилась інформація, що Черкаський приховує корупційні мільйони своєї родини. 

Чиновник за п'ять років роботи у фінансовій розвідці при відносно скромній зарплаті перетворився на мультимільйонера з квартирою в Києві, житловим будинком (550 кв.м) в селищі Козин, декількома елітними автівками (Maserati Quattroporte, трьома Mercedes-Benz, Lincoln Navigator, Infiniti QX), цілою картинною галереєю і великою кількістю швейцарських годинників.

Як помітили журналісти-розслідувачі, дружина Черкаського займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління, тобто пояснює як саме відмити гроші, заховати їх і не потрапити під слідство.

У деклараціях у розділі про грошові активи Ігор не вказав готівкові заощадження своєї дружини, посилаючись на те, що вона не надала цю інформацію.

Ігор Черкаський - Фото 4

Водночас доходи Наталії від бізнесу вказувалися в рамках допустимого ліміту для платника єдиного податку 3-ї групи: п'ять мільйонів гривень (у деклараціях 2016-2018).

Але якщо врахувати, що подружжя за рік заробило на двох 5,5 мільйона, то навіть ці гроші не зможуть легалізувати те майно, яке декларувалося Черкаськими. Тому і дітей пара зробила теж фізичними особами підприємцями. А це вже не п'ять, а цілих 15 мільйонів гривень. З'являється досить правильне відчуття, що вся сім'я працює на те, що прикрити батька.

Журналісти прийшли до висновку, що глава "фінансової розвідки" сам користується схемами з легалізації злочинних доходів, підключивши до цього все своє сімейство.

Ігор Черкаський - Фото 5

Декларація

У 2019-му річний оклад Ігоря у Фінмоніторингу склав 753 тисячі гривень. Підприємницька діяльність принесла Наталії Черкаській майже шість з половиною мільйонів гривень. Ще 119 тисяч вона заробила в страховій фірмі "УНІКА".

У банку Ігор зберігав 21 тисячу гривень, а Наталя — 13,6 тисячі гривень, майже п'ять тисяч доларів і чотири тисячі євро. Готівковими коштами у Черкаського було задекларовано 560 тисяч гривень, 518 тисяч доларів і 162 тисячі євро.

Інформації про поточні декларації глави Держфінмоніторингу немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону