Запрошення України в НАТО: експерт оцінив, які можуть бути нюанси цього рішення
Запрошення України в НАТО: експерт оцінив, які можуть бути нюанси цього рішення

Запрошення України в НАТО: експерт оцінив, які можуть бути нюанси цього рішення

Про це він розповів у своєму блозі.

«Ну, питати дипломатів, звичайно, це така справа… Я ніколи, до речі, не розумів, нехай мене пробачать, зацікавленість журналістів до інтерв'ю з чинними послами. І вони при чому з такою іноді наївністю розраховують на те, що посли щось скажуть, що зараз ми щось таке почуємо, що можна навіть у заголовок гучну фразу винести. Не скаже. Не тому, що не знає, а тому, що так побудована дипломатія, тому що скажуть інші, повинні говорити політики», - коментує Олександр Мусієнко.

Те, що прозвучало, зазначає він, - це офіційна позиція США, якби адміністрація президента чи Держдеп вважали інакше, Джуліан Сміт про це би і сказала. Однак, констатує експерт, вона сказала максимально дипломатично, що станом на зараз Україну в НАТО не запрошують, але вони продовжують діалог щодо шляхів, наближення, руху до Альянсу, це зрозуміло.

«Зрозуміло, що нам потрібно ще пройти горнило битви і за це рішення. Це очевидно. І треба розуміти, наскільки Захід буде намагатися поєднати або не поєднати запрошення України і майбутнє членство нашої держави в НАТО із планом Б так званим, який активно просувають і які про який пишуть західні медіа», - зауважує Олександр Мусієнко.

За його словами, йдеться про те, щоб Україна вступила в у НАТО без поширення статті 5 про колективну самооборону на окуповані території, тобто в Альянс нас беруть тільки з тими територіями, які ми контролюємо де-факто, а не де-юре. Також, додає експерт, має йтися про максимальне озброєння України, розміщення тут іноземних баз і військ.



Теги за темою
НАТО
Джерело матеріала
loader