Трамп хоче бачити Путіна і Сі Цзіньпіна на саміт G20 у США
Трамп хоче бачити Путіна і Сі Цзіньпіна на саміт G20 у США

Трамп хоче бачити Путіна і Сі Цзіньпіна на саміт G20 у США

Трамп хоче бачити Путіна і Сі Цзіньпіна на саміт G20 у США

Саміт відбудеться у його гольф-клубі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий прийняти російського лідера Владіміра Путіна та голову КНР Сі Цзіньпіна на саміті "Великої двадцятки" у 2026 році, який планується провести в Маямі. За його словами, участь у засіданні залежатиме від бажання цих країн, і Сполучені Штати відкриті до обговорення їхньої присутності.

Про це Трамп сказав під час пресконференції у Білому домі, відповідаючи на питання журналістів про можливість приїзду Путіна.

Американський лідер визнав, що раніше не замислювався над цим, але назвав тему "цікавою".

"Цікаве питання — я б дуже хотів, щоб вони це зробили, якби захотіли. Я добре до них ставлюся. Якщо вони захочуть — можуть взяти участь як спостерігачі. Не впевнений, що їм буде цікаво бути в такій ролі, але якщо захочуть — ми готові це обговорити", — заявив Трамп.

Водночас він підтвердив, що форум G20 відбудеться у 2026 році у його гольф-клубі Trump National Doral у Маямі.

Як пише CNN, Росія і Китай є членами "Великої двадцятки", однак після повномасштабного вторгнення в Україну Путін двічі пропустив саміти: у 2023 році в Нью-Делі та у 2024-му в Ріо-де-Жанейро, відправивши замість себе міністра закордонних справ Сєргєя Лаврова. Натомість Сі Цзіньпін минулоріч особисто відвідав зустріч у Бразилії.

Нагадаємо, Трамп анонсував розмову з Путіним, але у Білому домі уточнили, що він мав на увазі Зеленського.

Джерело матеріала
loader