Україна опинилася на 150-му місці серед 165 країн у рейтингу "Економічна свобода у світі", погіршивши свої позиції в порівнянні з 113-ю сходинкою минулого року.
Про це свідчать останні дані канадського Інституту Фрейзера, пише Українська правда. Це падіння сталося вперше після врахування даних, зібраних під час війни, і свідчить про значні економічні труднощі, з якими стикається країна.
Серед країн, що посідають нижні позиції в цьому рейтингу, Україна опинилася поруч із такими державами, як Ємен, Лівія, Іран, Аргентина, Мʼянма, Алжир, Сирія, Судан, Зімбабве та Венесуела.
Рейтинг економічної свободи враховує кілька ключових показників, і Україна отримала погіршення за всіма з них. Наприклад, розмір уряду знизився з 7,29 до 5,83, що вказує на зменшення ефективності державних витрат та послуг. Оцінка правової системи та прав власності також знизилася з 4,58 до 4,37, що може свідчити про посилення корупції та зменшення довіри до правосуддя.
Доступ до надійних грошей також зазнав значного зниження — з 6,39 до 4,68. Це означає, що економічна ситуація в країні ускладнюється, що може впливати на інвестиційний клімат. Свобода міжнародної торгівлі знизилася з 6,68 до 6,05, вказуючи на проблеми з експортом та імпортом, а регулювання ринку праці і бізнесу впало з 5,37 до 4,67.
"Коли підприємці та бізнесмени "закінчаться", де ми будемо брати гроші? У кого будемо збирати податки? У прокурорів? У народних депутатів? У податківців? У "дозволителів" та контролерів? Які чиновники насправді додають вартість продукту, формуючи економіку держави? Назвіть, будь ласка", - задається питанням український громадський діяч та меценат Юрій Сапронов.
Джерело: fraserinstitute.
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.